Zamach w Sankt Petersburgu - kondolencje Prezydenta Krakowa

Świat obiegła szokująca informacja o wybuchach, które w poniedziałek, 3 kwietnia, miały miejsce w metrze w rosyjskim Sankt Petersburgu.

Zamach w Sankt Petersburgu - kondolencje Prezydenta Krakowa
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o tym tragicznym wydarzeniu, które pociągnęło za sobą ofiary śmiertelne, a wiele osób zostało rannych - napisał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Listy kondolencyjne zostały wysłane do Ambasadora Rosji w RP, Gubernatora Sankt Petersburga i Konsula Generalnego Rosji w Krakowie.  

"W imieniu mieszkańców Krakowa - partnerskiego miasta Sankt Petersburga - przekazuję wyrazy szczerego współczucia wszystkim rodzinom ofiar. Łączymy się z nimi w bólu w tych trudnych chwilach.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla aktów przemocy wymierzonych w ludność cywilną. Dlatego też ufam, że władze Sankt Petersburga i postawione w stan najwyższej gotowości służby miejskie i federalne dokonają wszelkich starań w celu wykrycia sprawców tego zamachu".

Według oficjalnych danych w zamachu zginęło 14 osób, a ponad 50 osób zostało rannych.

Na znak solidarności z rodzinami ofiar zamachu, w poniedziałek 3 kwietnia wieczorem Tauron Kraków Arena wyświetliła rosyjską flagę. W dniach żałoby ogłoszonej przez władze Sankt Petersburga - od 4 do 6 kwietnia - na budynku krakowskiego magistratu zawieszona była flaga Rosji z żałobnym kirem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie