Zobacz także...

Sztuka uważnego patrzenia. Spotkanie w języku ukraińskim

W niedzielę, 27 września, o godzinie 16.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na wspólne zwiedzanie wystaw kolekcji MOCAK-u w języku ukraińskim. Spotkanie będzie łączyło oprowadzanie przez przewodnika z elementami warsztatów na wystawach: „Dialog z przestrzenią”, „Pojęciokształty” Stanisława Dróżdża oraz „Live Factory 2: Warhol by Lupa”.

Light for Belarus także w Krakowie

Miasto Kraków włączyło się w akcję Light for Belarus, która była wyrazem symbolicznego wsparcia dla wolnościowych dążeń Białorusinów. 12 i 13 września kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach zostały podświetlone w barwach historycznej flagi Białorusi: biało-czerwono-białych.

Ukraiński spacer po Krakowie

Akcja Bądź Turystą w Swoim Mieście cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Tym razem zapraszamy na spacer po ukraińskim Krakowie.

Dzień Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa

8 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa. Dlatego właśnie dzisiaj nastąpi w Krakowie uroczyste otwarcie odnowionego placu Świętego Ducha oraz uruchomienie dzwonu na Wieży Ratuszowej. Obchody Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa są połączone z rocznicą wpisania Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Francuskie Kino Letnie

W sobotnie wrześniowe wieczory Instytut Francuski, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Bistro Petite France zapraszają do Pawilonu Józefa Czapskiego przy ul. Józefa Piłsudskiego 12 na projekcję francuskich filmów. Wstęp wolny – obowiązkowa rezerwacja.

Konsulat Peru w Krakowie

Z końcem sierpnia rozpoczął działalność Konsulat Republiki Peru w Krakowie. To już 38 placówka konsularna w stolicy Małopolski!

Świat pamięta o rocznicy ruchu „Solidarność”

wieczorem 31 sierpnia w wielu miejscach na całym świecie na znanych budynkach i obiektach wyświetlone zostało rocznicowe logo ruchu związkowego „Solidarność” lub polskie barwy narodowe. Hołd historycznemu znaczeniu pierwszego niezależnego związku zawodowego dla utworzenia wolnej Europy Środkowo-Wschodniej oddały m.in. miasta partnerskie Krakowa: Budapeszt (Most Łańcuchowy), Bratysława (Zamek), Wiedeń (Ringturm) oraz bliźniacza Norymberga (Dom Krakowski).

Kraków dla Bejrutu

W listopadzie ruszy akcja Kraków dla Bejrutu. To tygodniowa kampania angażująca 10 kameralnych krakowskich księgarń w działania na rzecz dotkniętego tragedią Bejrutu. Jej głównym celem będzie zwiększanie świadomości i wrażliwości na potrzeby stolicy Libanu, która mierzy się z potężną skalą zniszczeń i kryzysem humanitarnym.

Poznaj czeski komiks w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza na wystawę „Tu i teraz. Czeski komiks współcześnie”. Od 28 sierpnia do 25 września 2020 r. można ją zobaczyć w filii 49 Biblioteki, na os. Tysiąclecia 42.

Etnopiknik Biblioteki Kraków

W sobotę, 29 sierpnia Biblioteka Kraków zaprosiła krakowian do ogrodu Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2 na „Etnopiknik” organizowany w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków”. W programie wydarzenia znalazła się wystawa „Good Idea Slovakia” przygotowana przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie.  

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie