Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Wolność w ruchu”. Rumuński teatr Basca w Krakowie

Od 2 do 8 lipca w Krakowie można było zobaczyć spektakle teatralne i filmy dokumentalne z programu Timiszoara – Europejska Stolica Kultury 2023. Na wydarzenia zapraszał Ignat Timar, Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie oraz Prezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie.

rumuński teatr Basca w Krakowie
Fot. materiały organizatora

Podczas sezonu Teatru Basca z rumuńskiej Timiszoary w Polsce rumuńscy artyści, aktorzy i reżyserzy zaprezentowali spektakle i filmy, wyselekcjonowane w ramach programu Timiszoara – Europejska Stolica Kultury 2023.

2 lipca, o godz. 18.00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1, II piętro, sala 247) można było zobaczyć film dokumentalny „NIEWIDZIALNY #portret Artywisty”. Pokazowi towarzyszyła wystawa portretów i warsztaty. Z kolei 3 lipca, o godz. 18.00, w Bibliotece (parter, sala 53) zaprezentowany został dokument „Artysta. Ścieżka doskonała”.

7 lipca, o godz. 19.00, w Cricotece (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, ul. Nadwiślańska 2-4) oraz 8 lipca, o godz. 18.00, w Centrum Wielokulturowym w Krakowie (ul. Zabłocie 20, budynek A, 1 piętro) można było zobaczyć spektakl „Animal Crossing”.

Pokazy odbywały się z napisami w języku polskim i angielskim.

Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

Timiszoara – Europejska Stolica Kultury 2023

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-20
Data aktualizacji: 2024-07-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź