Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prace z kolekcji MOCAK-u można oglądać w Wilnie

W pałacu Radziwiłłów w Wilnie została otwarta wystawa „Polacy nadal malują. Obrazy z Kolekcji MOCAK-u”. Na ekspozycję składa się ponad pięćdziesiąt prac osiemnastu najważniejszych współczesnych malarzy polskich. Wystawa będzie czynna do 13 października.

Wystawa MOCAK w Wilnie
Fot. Gintare Grigenaite, LNDM - materiały prasowe MOCAK

Otwarta 6 czerwca wystawa została podzielona na cztery tematy: Studium rzeczy i słowa, Człowiek, Sceny symboliczne oraz Gęstość rzeczywistości. W otwarciu ekspozycji uczestniczyła Maria Anna Potocka, kuratorka wystawy, dyrektorka Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Na wystawę składają się prace następujących artystów: Małgorzata Blamowska, Tymek Borowski, Rafał Bujnowski, Edward Dwurnik, Pola Dwurnik, Paweł Książek, Kamil Kukla, Agata Kus, Marcin Maciejowski, Bartek Materka, Laura Pawela, Robert Rumas, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Beata Stankiewicz, Michał Stonawski, Paweł Susid, Jakub Julian Ziółkowski.

– Wśród mediów sztuki malarstwo to broń szczególnie silna. W Polsce jest ono wyjątkowo cenione, bo chociaż jego początki są późne i sięgają jedynie połowy XIX wieku, to potem nabrało wigoru, stworzyło wiele indywidualności i wpisało się w partnerski dialog z europejską historią sztuki – podkreśla Maria Anna Potocka w katalogu wystawy.

Wystawie towarzyszy litewsko-angielska publikacja zawierająca teksty o malarstwie, reprodukcje prac wraz z ich opisami i krótkie biogramy artystów.

Dodatkowe informacje na stronie muzeum.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-10
Data aktualizacji: 2024-06-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź