Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Motorola Solutions rozbudowuje sieć TETRA dla Tauron Dystrybucja

Firma Motorola Solutions świętowała w poniedziałek, 6 listopada 30. rocznicę obecności w Polsce i 25. działalności w Krakowie. Jubileusz zbiegł się z ważnym oświadczeniem dotyczącym przyszłości firmy: Motorola została wybrana przez Tauron Dystrybucja SA, największego dostawcę energii w Polsce, do wykonania znaczącej rozbudowy sieci komunikacji radiowej TETRA. Rozwijająca się infrastruktura umożliwi niezawodną komunikację w terenie na obszarze działalności firmy, który obejmuje blisko 20 procent powierzchni Polski oraz ponad 5,8 milionów Klientów.

25 lat Motorola Solutions w Krakowie
Fot. Motorola Solutions

Dostęp do energii elektrycznej jest niezwykle istotny, a reagowanie na awarie wymaga szybkiej koordynacji wielu osób i zespołów. W celu zapewnienia spójnych i płynnych procesów w każdej sytuacji, Tauron Dystrybucja rozbudowuje istniejącą sieć TETRA firmy Motorola Solutions z trzech do jedenastu oddziałów, a także łączy wszystkie rozwiązania regionalne w jeden ujednolicony system. Dodatkowo, modemy dostarczone w ramach umowy zapewnią komunikację dla sygnałów SCADA z obiektów energetycznych, umożliwiając efektywniejsze zarządzanie tymi obiektami. Firma Motorola Solutions dostarczy również ponad 200 stacji bazowych, terminale do biur i pojazdów dla 4 000 użytkowników.

Konferencja z okazji rocznicy obecności Motorola Solutions w Polsce i w Krakowie

Fot.: Motorola Solutions

Tauron od dawna polega na technologii TETRA ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo komunikacji – mówi Michael Kaae, wiceprezes korporacyjny Motorola Solutions. Rozbudowa oraz unifikacja sieci komunikacyjnej pozwolą zespołom Tauron Dystrybucji - na całym obszarze działalności - lepiej współpracować, szybciej reagować na zakłócenia w zakresie dostarczania energii do domów i przedsiębiorstw, tym samym skuteczniej realizować swoje zobowiązania wobec Klientów.

Motorola Solutions jest obecna w Polsce od 30 lat i dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw dla wielu korporacji i organizacji komercyjnych zajmujących się infrastrukturą krytyczną w całym kraju.

Jubileusz 30-lecia Motorola Solutions w Krakowie

Fot.: Motorola Solutions

Informacje o rozwiązaniach Motoroli

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Rozwiązania firmy w zakresie lądowej mobilnej komunikacji radiowej, bezpieczeństwa wideo oraz centrów zarządzania, wzmocnione przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, zapewniający firmom bezpieczeństwo i stabilność.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-11-06
Data aktualizacji: 2023-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź