Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Najlepszy city break? Kraków na podium

Od szesnastu lat portal Post Office Travel Money porównuje koszty krótkich wypadów do miast w całej Europie, badając stosunek jakości oferty do ceny. W ten sposób powstaje ranking miejsc, które dosłownie warto odwiedzić. W tegorocznej edycji badania Kraków znalazł się na 3. miejscu.

turyści w Krakowie
Fot. Bogusław Świerzowski - Urząd Miasta Krakowa

W raporcie Post Office Travel Money wzięto pod uwagę kilkanaście czynników − od posiłków i kosztów transportu publicznego, po ceny biletów na atrakcje i dostęp do oferty kulturalnej. Realizatorzy badania zestawili to wszystko ze średnim kosztem dwóch nocy w trzygwiazdkowym hotelu.

W tegorocznej, szesnastej edycji raportu przebadano 35 europejskich miast. Które miasta wypadły najlepiej? Gdzie opłaca się zaplanować city break? Pierwszą dziesiątkę otwiera Lizbona, na drugim miejscu znalazło się Wilno, a zaraz po nim Kraków. W rankingu znalazła się także Warszawa – na dziewiątym miejscu.

Wyniki badania zostały odnotowane przez międzynarodowe media i serwisy turystyczne, między innymi belgijski dziennik „Le Soir”. Ze szczegółami raportu można zapoznać się na stronie Post Office Travel Money.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-06-05
Data aktualizacji: 2023-06-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź