Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Z kamerą w krakowskim Magistracie

8 maja w Urzędzie Miasta Krakowa odbyły się warsztaty filmowe dla młodzieży prowadzone przez redaktorów telewizji Kraków.pl: Olę Bałdę, Wojciecha Szatana, Mateusza Różańskiego i Damiana Gradka. Warsztaty towarzyszyły konkursowi na krótki film o Krakowie, ogłoszonemu przez Urząd Miasta Krakowa i Organizację Miast Światowego Dziedzictwa.

Kraków podczas warsztatów
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Wprowadzenie do tematu dziedzictwa Krakowa, różnych perspektyw opowiadania o mieście, jego historii i współczesności, przedstawił Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury Robert Piaskowski.

Uczestniczki – bo tylko dziewczyny wzięły udział w warsztatach – wprowadzono w podstawowe zasady tworzenia materiałów filmowych, techniki montażu, podkładania napisów i dźwięku. Zaprezentowano także informacje o tym czym jest scenariusz i brief, i dlaczego tak ważne jest, by filmowiec skupił się na konkretnej opowieści lub przekazie, a nie próbował opowiedzieć zbyt wielu historii. Uczestniczki poznały też podstawowe plany filmowe, sposoby komponowania kadru i tworzenia przejść, a także najstarsze materiały filmowe i wiele ciekawostek. Przede wszystkim jednak warsztaty były znakomitą okazją do współpracy z profesjonalną ekipą filmową, która na co dzień robi materiały filmowe o życiu miasta i jego mieszkańców. Trendy i realia kręcenia reportaży i wszelkich materiałów filmowych zmieniają się w dzisiejszych czasach dynamicznie, dlatego wskazówki i informacje od praktyków były bezcenne. Na koniec, uczestniczki we współpracy z ekipą zmontowały krótkie filmy o Krakowie, w oparciu o samodzielnie nakręcone materiały.

Uwaga, pozostał jeszcze tydzień na zgłoszenie swojego filmu! Czekamy do 17 maja na: https://www.krakow.pl/otwarty_na_swiat/owhc_-_aktualnosci/268166,266,komunikat,miedzynarodowy_konkurs_na_produkcje_filmowa.html

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-05-09
Data aktualizacji: 2023-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź