Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kondolencje Prezydenta Krakowa po katastrofie w Browarach

W związku z katastrofą lotniczą ukraińskiego śmigłowca w Browarach 18 stycznia 2023 roku, w skutek której zginęli dzieci, kierownictwo i pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, członkowie załogi i cywile, Prezydent Miasta Krakowa przesłał do Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie kondolencje.

Kondolencje Prezydenta Krakowa po katastrofie w Browarach
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Śledząc wydarzenia związane z bezprecedensową agresją Rosji na Ukrainę i bohaterską obroną naszych Przyjaciół, ze smutkiem przyjąłem informację o kolejnej tragedii – katastrofie lotniczej ukraińskiego śmigłowca w Browarach pod Kijowem.

Śmierć Kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy jest w obecnej sytuacji ogromną i niepowetowaną stratą. Szczególnie wstrząsające są jednak doniesienia o śmierci kolejnych cywilów, w tym dzieci. To kolejne ofiary tej wojny, których – z uwagi na cyniczne działania wroga – nie można nazywać przypadkowymi.

W imieniu swoim i mieszkańców Krakowa składam szczere kondolencje rodzinom i bliskim ofiar, ich współpracownikom oraz wszystkim Ukraińcom. Jesteśmy z Wami w tym trudnym czasie. Wierzymy, że zwycięstwo i kres cierpienia Ukrainy są bliskie.

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-01-19
Data aktualizacji: 2023-01-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź