Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wsparcie dla Ukrainy od Bordeaux – partnerskiego miasta Krakowa

Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na kraj naszych wschodnich sąsiadów każdy gest pomocy na ich rzecz stał się bezcenny i potrzebny. Na odzew Polaków nie trzeba było długo czekać, a 2 marca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się z prośbą o wsparcie dla Ukrainy także do zagranicznych partnerskich miast Krakowa. Wielu z nich odniosło się pozytywnie, gwarantując pomoc materialną i finansową oraz realizując relokacje.

serce w barwach Ukraińskich
Fot. pixabay.com

Zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju wsparcie uchodźców i osób pozostałych na Ukrainie nadal nie gaśnie. Dlatego cieszą informację o pomocy finansowej na rzecz pokrzywdzonego sąsiedniego kraju. Dzięki pośrednictwu Konsulatu Generalnego Francji w Krakowie, Zastępczyni Mera Bordeaux ds. Kontaktów Międzynarodowych Céline Papin spotkała się 29 czerwca br. z koordynatorką Fundacji Internationaler Bund Polska Anetą Krzyworzeką-Jelinowską, wymieniając opinie na temat wszelkich form wsparcia dla Ukrainy. Pokłosiem rozmów była uchwała z 4 października br., podjęta przez Miasto Bordeaux, na mocy której francuski partner Krakowa w dniu 14 listopada br. przekazał 10 000 euro na konto fundacji. Darowizna została przekazana na rzecz jej działań, trwających od wybuchu wojny i stale kontynuowanych, mających na celu pomoc ukraińskim uchodźcom w Krakowie.  

Nie jest to pierwszy taki gest ze strony Bordeaux. W kwietniu br., dzięki pośrednictwu tamtejszego Urzędu Miasta, do krakowskiego magazynu przyjechał tir z artykułami medycznymi (8 ton), przekazanymi przez stowarzyszenie Solidarni Strażacy. Widząc ogrom tragedii naszych sąsiadów, entuzjastycznie przyjmujemy każde działanie ich wspierające, z nadzieją oczekując dnia, w którym Ukraina zyska wreszcie pokój i spokój.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-11-14
Data aktualizacji: 2022-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź