Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta przedstawicieli spółki „Lvivsvitlo”

W ramach realizacji lokalnej polityki smart-city i planów unowocześnienia miejskiego oświetlenia, miasto Lwów delegowało do Krakowa przedstawicieli Zarządu  spółki komunalnej „Lvivsvitlo”. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 22-23 października.

Wizyta przedstawicieli spółki „Lvivsvitlo”
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Spółka „Lvivsvitlo” jest przedsiębiorstwem, które odpowiada we Lwowie za wdrażanie smart‑projektów z zakresu oświetlenia, wdrażanie miejskich standardów, oświetlenie ulic, dróg, placów miejskich, iluminację budynków zabytkowych i użyteczności publicznej, a także jest operatorem wind w budynkach komunalnych.

W składzie delegacji, która złożyła studyjną wizytę w Krakowie znalazł się Dyrektor spółki „Lvivsvitlo” Ruslan Mylyanyk oraz jego zastępca ds. ekonomicznych Vladyslav Khvostenko.

Celem wizyty było zapoznanie się z doświadczeniem i dobrymi praktykami Krakowa oraz nawiązanie współpracy z podmiotami, które odpowiadają w Krakowie za: poszczególne sektory miejskiego oświetlenia, wdrażanie innowacyjnych projektów z zakresu oświetlenia, zakup rozwiązań technologicznych i elementów miejskiej infrastruktury oświetleniowej,zlecanie konkretnych zadań podwykonawcom, wdrażanie europejskich standardów w dziedzinie gospodarki komunalnej, miejski monitoring,zakup, montaż i konserwacja wind w budynkach komunalnych, a także udział w międzynarodowych projektach i aplikowanie o granty.

W ciągu dwóch dni spędzonych w Krakowie delegacja odbyła liczne rozmowy z przedstawicielami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu, Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Podczas spotkań lwowianie podkreślili, że zdobyte informacje będą dla nich bardzo pożyteczne, a niektóre z wdrożonych w Krakowie rozwiązań z pewnością zechcą zastosować także u siebie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź