Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przedstawiciele Fundacji Romualdo del Bianco z wizytą w Krakowie

10 czerwca 2022 r. emerytowany prezes florenckiej Fundacji Romualdo del Bianco Paolo del Bianco oraz Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Toskanii Stefano Barlacchi (jej członek) złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Krakowa. Gości powitała Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa Anna Korfel-Jasińska. W spotkaniu wzięła też udział Zastępczyni Dyrektora Wydziału ds. Turystyki Katarzyna Gądek. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.  

Wizyta Fundacji Del Bianco
Fot. Urząd MIasta Krakowa

Pobyt Panów w Krakowie miał związek z odbywającą się w tym czasie w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencją pt. „50 lat Konwencji Światowego Dziedzictwa w Europie – osiągnięcia i wyzwania” z okazji 50. rocznicy uchwalenia przez Zgromadzenie Generalne UNESCO „Konwencji o ochronie światowego dziedzictwa kultury i natury”.

Goście przytoczyli historię relacji Fundacji Romualdo del Bianco z Miastem Kraków. Wspomnieli w tym kontekście o postaci Galileusza, którego popiersie zostało ofiarowane Krakowowi z okazji jubileuszu 30-lecia współpracy partnerskiej z Florencją.

Zdaniem Paolo del Bianco, strategia turystyczna nie powinna ograniczać się do kwestii komercyjnych. Kontynuując tę myśl, Dyrektor Gądek wspomniała o realizowanym przez Kraków programie „Polityka zrównoważonej turystyki” na najbliższe lata. Prezydent Korfel-Jasińska przybliżyła funkcjonowanie osób działających pod nazwą City Helpers., Są to specjalnie przeszkoleni miejscy pomocnicy, działający w ramach kampanii „Respect Kraków”. W sezonie letnim udzielają turystom informacji i przypominają o zasadach obowiązujących w naszym mieście, pilnując też porządku publicznego przy współpracy ze strażą miejską. Nadmieniła też o projekcie „Szlak kobiet Krakowa-krakowianki”, zrealizowanym z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK, przybliżającym ciekawe historie życia kobiet szczególnie zasłużonych i będących częścią historii naszego miasta. Goście przedstawili plany fundacji na najbliższy czas.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-06-13
Data aktualizacji: 2022-06-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź