Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

2021 - dobrym rokiem dla Krakowa Otwartego na Świat!

Pomimo ograniczeń nowej, pandemicznej rzeczywistości, to był naprawdę dobry rok dla Krakowa Otwartego na Świat!

Globus symbolizujący współpracę międzynarodową
Fot. Pixabay

Prezentowane na naszej stronie newsy, ciekawostki i cykle tematyczne cieszą się prawdziwą popularnością wśród polskich i zagranicznych internautów. Chętnie zwracają się oni do nas z prośbą o informacje czy porady. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zgodnie z danymi analitycznymi przekazanymi przez firmę Gemius, strona „Kraków Otwarty na Świat” będąca tematycznym wortalem Miejskiej Platformy Internetowej „Magiczny Kraków” w roku 2021 cieszyła się sporym powodzeniem wśród internautów. Liczba odsłon strony wynosiła średnio blisko 10 tysięcy w skali miesiąca, zaś średnia liczba użytkowników – ponad 6 tysięcy na miesiąc!

Poza polską wersją językową „Krakowa Otwartego na Świat”, internauci najchętniej wchodzili na stronę w języku angielskim i rosyjskim. Odnotowaliśmy także spory wzrost zainteresowania stroną niemiecką, francuską i hiszpańską. Korzystanie z informacji publikowanych na stronie przekłada się na ilość pytań na temat Krakowa, które zagraniczni internauci coraz chętniej przesyłają do naszej Redakcji za pośrednictwem formularza kontaktowego. Cieszymy się, że możemy Wam pomóc!

Chociaż rok 2021 był okresem sporych ograniczeń w życiu publicznym i branży turystyczno-rozrywkowej, miasto Kraków wciąż cieszy się statusem jednej z najbardziej popularnych destynacji w Europie. W przeciągu roku miasto odwiedzały oficjalne i studyjne delegacje miast partnerskich i liczni dyplomaci na wysokim szczeblu. Aby zainteresować naszych czytelników różnymi aspektami zagranicznej współpracy, regularnie prezentowaliśmy artykuły w nowych cyklach tematycznych. Miasta partnerskie Krakowa przybliżaliśmy przez pryzmat Walentynek, postaci lokalnych super-kobiet („Kobiety mają moc!”), ekologicznych projektów („Eko-inicjatywy miast partnerskich”), sportowych ciekawostek („Kroniki sportowe”) czy wakacyjnych atrakcji dla rodzin z dziećmi ("Family Fun in the City"). W dziale Kartka z kalendarza” tropiliśmy ciekawe narodowe i międzynarodowe święta – te oficjalne i te nieco mniej poważne. Stworzyliśmy w ramach angielskiej odsłony serwisu przestrzeń do wymiany informacji na temat dobrych miejskich praktyk. Świętowaliśmy Miesiąc Poezji, a w trwającym obecnie cyklu „Dyplomatyczny Obieżyświat” zaprosiliśmy krakowskie konsulaty do ciekawego przedstawienia krajów, które reprezentują.   

Nowy rok 2022 rozpoczniemy od styczniowych obchodów „Urodzin Krakowa Otwartego na Świat”. Z tej okazji – tradycyjnie – nie zabraknie konkursu z nagrodami. Zaglądajcie na naszą stronę i profil Facebook, aby poznać szczegóły (już wkrótce)! Szykujemy też dla Was nowe serie tematyczne. Będzie multimedialnie, historycznie, z pazurem filmowym oraz powieściowym - zawsze przy współpracy naszych zagranicznych partnerów.

Tymczasem wszystkim fanom otwartego na świat Krakowa życzymy radosnego przeżywania okresu Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2022!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-12-02
Data aktualizacji: 2022-01-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź