Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dyplomacja Sportowa. Uczestnicy programu odwiedzili Kraków

Inicjatywa Dyplomacja Sportowa powstała w 2011 roku, a jej celem jest promowanie sportu i kultury jako narzędzi integracji społecznej, pokojowego współistnienia i dialogu międzykulturowego dla dzieci i młodzieży z regionów Kolumbii dotkniętych przemocą. Dzięki zaangażowaniu Konsula Honorowego Kolumbii w Krakowie Joanny Wais program zawitał także do naszego miasta.

Uczestnicy programu Dyplomacja Sportowa w Krakowie. Drużyna młodych piłkarzy z Kolumbii pozuje z piłkarzami Hutnik Kraków
Fot. Konsulat Kolumbii w Krakowie

Program Dyplomacja Sportowa został w 2017 roku wyróżniony nagrodą organizacji Pokój poprzez Sport, przyznawaną przez Księcia Monako, w kategorii Akcja Dyplomatyczna Roku. W ramach tej inicjatywy od 2015 roku w Polsce odbyło się pięć wymian sportowych z udziałem młodzieży z różnych regionów Kolumbii w dyscyplinach: siatkówka, koszykówka i futsal. Wymiany zostały zorganizowane i współfinansowane przez rządy Kolumbii i Polski. 

Szósta edycja programu odbyła się w dniach 20-29 września 2021 roku. Wzięło w niej udział 12 młodych zawodników futsalu oraz 2 trenerów z miast Cartagena i Mocoa. Chłopcy trenowali w Warszawie i zwiedzili stolicę naszego kraju. W sobotę młodzi  sportowcy w towarzystwie przedstawiciela z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kolumbii oraz Przedstawiciela Ambasady oraz trenerów odwiedzili Kraków. Konsul Honorowy Kolumbii w Krakowie Joanna Wais, przy wsparciu Fundacji Polish Soccer Skills, zorganizowała dla nich trening i mecz z piłkarzami z klubu Hutnik. Po zagorzałej walce Goście pokonali Gospodarzy 7:5.

pokaż metkę
Autor: Konsulat Honorowy Kolumbii w Krakowie
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-09-26
Data aktualizacji: 2021-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź