Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków na Kijowskim Forum Inwestycyjnym 2021

10 września 2021 roku w Centrum Kongresowym „Parkovyi” w Kijowie odbyła się kolejna odsłona Kijowskiego Forum Inwestycyjnego (Kyiv Investment Forum) – jednej z największych imprez kongresowych Ukrainy, poświęconych tematyce zrównoważonego rozwoju i przyciągania inwestorów. Z ramienia Krakowa, który jest bliźniaczym miastem Kijowa, w Forum wziął udział Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Jerzy Muzyk podczas Kyiv Investment Forum 2021
Kyiv Investment Forum

Kijowskie Forum Inwestycyjne, organizowane na jesieni regularnie od 2016 roku – to otwarta platforma międzynarodowej wymiany doświadczeń z udziałem znanych ekspertów oraz przedstawicieli zagranicznych aglomeracji. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była „Kreatywna transformacja” miast po pandemii Covid-19. Pandemia zmusiła samorządy na całym świecie do zredefiniowania pojęcia symbiozy pomiędzy miastem i mieszkańcami, jak również docenienia znaczenia wirtualnej przestrzeni publicznej. Miasto Kijów chce przemyśleć priorytety swojego rozwoju i znaleźć efektywne sposoby na jego kreatywną transformację, która sprawi, że miasto będzie bardziej „smart” - bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej odporne na ryzyka, które niesie ze sobą przyszłość. To dlatego Kijów po raz kolejny zaprosił przedstawicieli swoich zagranicznych miast partnerskich i światowej klasy ekspertów, aby podzielili się z Ukraińcami swoimi pomysłami na przezwyciężanie kryzysu pandemii i wzmocnienie inwestycyjnego potencjału miast, który gwarantuje jego rozwój. Prelegenci Forum, którzy występowali podczas czterech sekcji tematycznych – sesji otwarcia poświęconej idei „kreatywnej transformacji” oraz panelom poświęconym inwestycjom, wzmocnieniu służby zdrowia oraz przyszłości przemysłów kreatywnych – zaprezentowali swoje pomysły i dobre praktyki swoich miast, regionów i instytucji.

Występując podczas panelu inwestycyjnego, Prezydent Jerzy Muzyk odniósł się do kwestii rozwoju miast po pandemii, priorytetowych dla Krakowa projektów infrastrukturalnych i związanych z nimi nowymi możliwościami dla lokalnych i zagranicznych inwestorów. Przedstawił także założenia jednego z trzech najważniejszych – obok Kraków Airport i Kraków Nowa Huta Przyszłości – projektów naszego miasta wpisanych w Strategię Rozwoju Krakowa do 2030 roku: Nowe Miasto, czyli Kraków New City.

Udział w Kijowskim Forum Inwestycyjnym był okazją do spotkania z Merem Kijowa Władimirem Kłyczko. Podczas roboczej wizyty w stolicy Ukrainy Jerzy Muzyk spotkał się również m.in. z Wicemerem Kijowa ds. Rozwoju Samorządowego Ołeksandrem Charczenko, członkami stałej Komisji Rady Miasta Kijowa ds. Budżetu i Rozwoju Inwestycyjnego, Dyrektorem Departamentu Planowania Przestrzennego Sergijem Bronewickim, Dyrektorem Departamentu Ochrony Zabytków Ołeksandrem Nikoriajiem oraz Przewodniczącym Administracji Centralnej Dzielnicy Kijowa Ołegiem Gariagą. Spotkania były okazją do wymiany informacji i doświadczeń w zakresie planów rozwojów Krakowa i Kijowa, a także przepisów regulujących rozwój rynku inwestycyjnego czy ochronę dziedzictwa kulturowego miast.  

Więcej na temat Kyiv Investment Forum 2021 TUTAJ

 

Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021
Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021 Kijowska Miejska Administracja
Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021 - paneliści sesji poświęconej inwestycjom na scenie Forum
Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021 Kijowska Miejska Administracja
Spotkanie Jerzego Muzyka i Mera Kijowa Witalija Kłyczko podczas Kyiv Investment Forum 2021
Spotkanie Jerzego Muzyka i Mera Kijowa Witalija Kłyczko podczas Kyiv Investment Forum 2021 Kijowska Miejska Administracja
Jerzy Muzyk na Kijowskim Forum Inwestycyjnym 2021
Jerzy Muzyk na Kijowskim Forum Inwestycyjnym 2021 Kijowska Miejska Administracja
Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021
Jerzy Muzyk na Kyiv Investment Forum 2021 - paneliści sesji poświęconej inwestycjom na scenie Forum
Spotkanie Jerzego Muzyka i Mera Kijowa Witalija Kłyczko podczas Kyiv Investment Forum 2021
Jerzy Muzyk na Kijowskim Forum Inwestycyjnym 2021
pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-09-13
Data aktualizacji: 2021-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat