Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koncert „Brzmienia Krakowa” w Wilnie

„Brzmienia Krakowa” to uroczysty koncert, który odbył się w Wilnie w niedzielę, 5 września. Wpisał się on w obchody 30-lecia współpracy partnerskiej Krakowa i stolicy Litwy.

Inauguracja koncertu Brzmienia Krakowa w Wilnie. Organizator koncertu na scenie odczytuje list Prezydenta Miasta Krakowa
materiały organizatora

Ważny dla bilateralnej współpracy Krakowa i Wilna jubileusz przypadł na trudny okres, w którym aktywność miast Europy skupiona jest przede wszystkim na walce z pandemią Covid i przeciwdziałaniu jej negatywnym skutkom. Choć pandemia w znacznym stopniu ograniczyła możliwości realizacji wspólnych projektów, przyjaźń i wzajemne zainteresowanie samorządów Krakowa i Wilna bynajmniej nie osłabły. Wymianę doświadczeń miasta realizują w sposób zdalny, wzajemną promocję – na stronach internetowych. Pod koniec sierpnia Kraków odwiedziła delegacja Wilna na czele z Zastępczynią Mera Panią Edytą Tamošiūnaitė.

Koncert „Brzmienia Krakowa” w Wilnie - artyści na scenie

Podsumowaniem jubileuszu 30-lecia kontaktów miast stał się koncert „Brzmienia Krakowa”, zorganizowany w stolicy Litwy 5 września. Aż 23 artystów związanych z naszym miastem zaprezentowało w Wilnie muzyczny Kraków – tradycyjny i romantyczny, ale także progresywny i awangardowy. W związku z tym wydarzeniem kulturalnym, które odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i Samorządu Wilna, Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list i życzenia do Mera Remigijusa Šimašiusa, który został odczytany podczas koncertu. Do Wilna powędrował także okolicznościowy prezent – figurka Stańczyka, symbolizującego intelektualne i kulturalne bogactwo Krakowa.   

Koncert „Brzmienia Krakowa” w Wilnie - na scenie instrumentaliści i dyrygent Małopolskiego Big Bandu. Artyści stoją z instrumentami, dyrygent wznosi kwiaty do publiczności

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-09-06
Data aktualizacji: 2021-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat