Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miss Indonezji odwiedziła Kraków

W poniedziałek, 23 sierpnia w Krakowie przebywała Miss Supranational Indonezji Jihane Almira Chedid, która przebywa w Polsce jako uczestniczka Konkursu Miss Supranational organizowanego w Nowym Sączu.

Widok Krakowa - Wzgórze i Zamek Wawelski widoczny z góry
Fot. Jan Graczyński

Przed południem na Zamku Królewskim na Wawelu miała miejsce sesja fotograficzna z jej udziałem, na którą specjalnie przyjechała do naszego miasta.

Jihan Almira urodziła się 4 lutego 2000 r. w Semarang, w Prowincji Jawa Środowa. Jest osobą wszechstronnie utalentowaną. Pracuje jako aktorka i modelka, jest także filantropką. Pierwsze doświadczenia w przemyśle rozrywkowym zdobyła w wieku 11 lat, gdy pracowała jako aktorka i modelka modowa w Dżakarcie. Ukończyła Międzykulturową Szkołę Bona Vista w Singapurze oraz studia licencjackie z zakresu IT na Uniwersytecie PGRI Semarang i obecnie kontynuuje studia w zakresie grafiki komputerowej na Uniwersytecie Bina Nusantara w Dżakarcie.  

Osiągnięcia: zwyciężczyni konkursu Puteri Indonesia Central Java 2020 (Miss Supranational Jawy Środkowej), gdzie zdobyła również nagrodę specjalną „Miss Publiczności”, zwyciężczyni konkursu Puteri Indonesia Pariwisata 2020 (Miss Supranational Indonezji), gdzie zdobyła także nagrodę specjalną „Najlepsza Prezentacja w Sukni Balowej” oraz zajęła druga lokatę w konkursie na  „Miss Talent", Ambasadorka Ludowego Zgromadzenia Doradczego Republiki Indonezji, reprezentantka  Indonezji w konkursie „Miss Supranational 2021” (Nowy Sącz, Polska).

Jest znana ze swojego zaangażowania w kampanię na rzecz zbierania funduszy dla programu wspomagającego domy dziecka w ramach akcji #ActYourThoughts. Fundacja zajmująca się tym programem organizuje akcje charytatywne i buduje platformę o ogólnokrajowym zasięgu, w ramach której oferowane są programy wsparcia dla sierot i osób starszych, jak również bezpłatna opieka zdrowotna.  

Jihan, której pełne imię i nazwisko brzmi Jihane Almira Chedid, zagrała w kilku indonezyjskich filmach jak np.: My Generation (2017), Ayat-Ayat Cinta 2 (2017), Ananta (2018), Doa: Cari Jodoh (2018), Mendadak Kaya (2019). Pojawiła się także w kilku filmowych produkcjach telewizyjnych: Boy (2017), Cinta Misteri (2018), Topeng Kaca (2019), Cinta Buta (2019) i Plotkara - Indonezja Sezon 1 (2019) oraz Plotkara - Indonezja Sezon-2 (2021).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-08-22
Data aktualizacji: 2021-08-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat