Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Odkrywaj Leuven z całą rodziną

Flamandzkie Leuven stawia zarówno na rodzinne odkrywanie jego uroków i bogatej historii, jak też i dostosowane dla osób w każdym wieku aktywności na łonie natury.

Park. Wzniesienie porośnięte trawą na którym stoi mężczyzna ubrany w granatową koszulkę typu T-shirt oraz długie niebieskie szorty, trzymający za ręce dwie kilkuletnie dziewczynki, dziewczynka po lewej ubrana jest w żółtą spódniczkę w drobny wzór i różową zapinana bluzę, a dziewczynka po prawej odwrócona nieco tyłem ubrana jest w niebieską bluzę i niebieską spódniczkę w drobny wzór. Obok dziewczynki po prawej stoi nieco starszy chłopiec ubrany w żółtą kurtkę i zielone długie szorty. Po lewej stronie na ziemi siedzi dziewczynka w wieku chłopca, ubrana w wielobarwne spodnie i ciemnoniebieską bluzę nieco poniżej po stromej płaszczyźnie wzniesienia wspina się najstarszy z grupy dzieci chłopiec ubrany w beżowe długie szorty oraz jasnoniebieską bluzę z kapturem.
Tim Salle - Leuven

Miasto oferuje dużo możliwości rodzinom z dziećmi. Doskonałym miejscem do którego rodzice mogą zabrać swoje pociechy jest znany i popularny belgijski park rekreacyjny, czyli Kessel-Lo.

poglądowa mapka parku Kessel-Lo w Leuven

Znajduje się tu między innymi edukacyjny plac zabaw, „mini zoo”, ambona do obserwacji ptaków, zegar słoneczny czy dzieła sztuki prezentowane w plenerze. Kessel-Lo oferuje możliwość aktywnego uprawiania sportów m.in. gry w tenisa, jazdy na rolkach, pływania łódkami i rowerami wodnymi oraz gry w bule. Organizowane są tutaj popularne biegi na orientację. W parku znajduje się także spory publiczny basen z brodzikiem dla dzieci. Urządzone zostało tutaj również miasteczko ruchu drogowego. W wydzielonej „zielonej strefie” odbywają się eventy - od koncertów po rozmaite pokazy.  

rodzinny piknik w parku   

Jeśli natomiast ktoś preferuje nieco bardziej klimatyczne miejsca należy odwiedzić jeden z licznych parków w Leuven. Zaś osoby lubiące odkrywanie nieujarzmionej do końca przyrody mogą się udać do pięknych lasów Meerdal lub Heverlee.   

Pozostałe miejskie parki, w których znajdują się rozbudowane place zabaw dla dzieci to: De Bruul, Heuvelhof oraz Bellevue.

Usytuowane w samym sercu miasta nowoczesne Muzeum M Leuven posiada specjalny program dla dzieci. Nasze pociechy mogą tutaj w interaktywny sposób odkrywać miejskie legendy.

W przy muzealnym ogrodzie znajduje się strefa zabawy, a w niej mnóstwo atrakcji dla najmłodszych m.in. muzyczna ściana czy “cukierkożerne potwory”.

Specjalnie przygotowane pod kątem dzieci i młodzieży oprowadzanie trasą archeologiczną w centrum Leuven zapewnia dobrą zabawę przy jednoczesnym zdobywaniu wiedzy na temat fascynujących dziejów i historii miasta. 

“Tulitrasy” (Hugtours) to dedykowane specjalnie rodzinom z dziećmi dwie krótkie trasy wycieczkowe z przewodnikiem. Są one inspirowane pierwszą wydaną przez miasto książką dla dzieci pod tytułem “W poszukiwaniu Pana Przytulaka, odkrywanie tajemnic Leuven”. Podczas wycieczek odwiedzane są m.in. najbardziej urokliwe, niewielkie place zabaw. 

 

pokaż metkę
Autor: Odkrywaj Leuven z całą rodziną
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-07-16
Data aktualizacji: 2021-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat