Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pierwsza edycja konkursu KraCamera za nami

Od 29 do 31 maja 2021 roku w Krakowie odbywała się pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej „KraCamera 2021”, skierowanego do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studentów wyższych uczelni muzycznych, nie przekraczających 30 roku życia. Organizatorem Konkursu była krakowska Fundacja „W Świecie Muzyki”.  

Fot. materiały organizatorów
materiały organizatorów

Konkurs miał charakter międzynarodowy. Zgromadził on ponad 120 zespołów kameralnych i  341 uczestników z wielu krajów, m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Węgier, Estonii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Chin oraz USA.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trybie jednoetapowym w  formule on-line. Do Jury konkursu zaroszeni zostali wybitni instrumentaliści – wykładowcy Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, którzy są uznanymi autorytetami w obszarze muzyki kameralnej, a ich doświadczenie pedagogiczne obejmuje także pracę z uzdolnioną młodzieżą szkół muzycznych oraz wyższych uczelni artystycznych.

Konkurs w swojej otwartej programowo formule był wyjątkowym wydarzeniem, dającym uzdolnionej artystycznie młodzieży możliwość muzycznej konfrontacji. Prezentowana bogata literatura kameralna w różnorodnych składach instrumentalnych została wykonana na bardzo wysokim poziomie i przyniosła jurorom wiele satysfakcji. Jury wyłoniło laureatów i przyznało nagrody.

Organizatorzy z Fundacji „W Świecie Muzyki” są przekonani, że zapoczątkowanie konkursu „KraCamera” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych wykonawców, którzy pragną rozwijać swoje pasje w sferze muzyki kameralnej. Mają oni nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do rozwoju i podnoszenia poziomu wykonawczego, co zaowocuje w przyszłości wspaniałymi sukcesami młodzieży oraz bogatą karierą artystyczną.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-06-07
Data aktualizacji: 2021-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat