Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„NOWY POCZĄTEK. NOWA WIZJA. NOWE MIASTO” - podsumowanie

W dniach 15 lutego-17 maja 2021 roku Miasto Kraków zorganizowało etap lokalny Międzynarodowego Konkursu na Produkcję Filmową Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC).

Fot. OWHC
OWHC

Konkurs był zorganizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Temat filmu był dużym wyzwaniem. Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytania: jak widzę przyszłość mojego miasta po pandemii, co może lub powinno się zmienić w moim mieście, kiedy już wrócimy do normalności, równocześnie pokazując piękno Krakowa. Poza przesłaniem, ilustracją refleksji okołopandemicznych i futurystyczną wizją, film miał pokazać piękno światowego dziedzictwa naszego miasta.

Spośród otrzymanych produkcji jury niestety nie udało się wybrać filmu, który mógłby reprezentować Kraków w konkursie międzynarodowym.

Uznając wysoki stopień trudności konkursu, gratulujemy tym, którzy podjęli wyzwanie. Mamy nadzieję, że praca nad filmami była cenną lekcją i dobrą zabawą, a brak laurów zwycięstwa nie zniechęci ich do działań filmowych w przyszłości.

Zwłaszcza, że kolejna edycja konkursu na produkcję filmową poświęconą miastom historycznym planowana jest za 2 lata.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-05-31
Data aktualizacji: 2021-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat