Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Szpagat” filmowy. Weź udział w konkursie na krótkometrażówkę!

Dom Krakowski w Norymberdze zaprasza do udziału w niemiecko-polskim konkursie na film krótkometrażowy „Szpagat / Spagat”. Organizowany przez stowarzyszenie Fajny Film – głównego realizatora Tygodnia Filmu Polskiego w Norymberdze – konkurs stanowi część programu tego festiwalu, a trzy najlepsze, nagrodzone produkcje zostaną zaprezentowane w Norymberdze w listopadzie. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 października 2021 roku.

Fot. www.polnische-filmwoche.de
www.polnische-filmwoche.de

Dlaczego „Szpagat”? Bo pojęcie to określa w języku polskim i niemieckim zarówno ćwiczenie gimnastyczne o artystycznym charakterze (maksymalne, graniczące z bólem rozciągnięcie), jak i sytuację, w której komuś udaje się połączyć dwie polaryzujące ze sobą pozycje. W tym znaczeniu „szpagat” jest równoważnikiem kompromisu pomiędzy dwoma – na pierwszy rzut oka absolutnie sprzecznymi - pozycjami wyjściowymi. Tyle tytułem inspiracji! Reszta – to inwencja twórcza autorów krótkometrażówek!

Do udziału w konkursie „Szpagat” mogą zgłaszać się pojedyncze osoby lub grupy z Polski lub z Niemiec. Każdy uczestnik (zespół) może przesłać na konkurs tylko jeden film w języku polskim lub niemieckim, nie przekraczający 10 minut i wyprodukowany nie wcześniej niż 1 stycznia 2019 roku. Gatunek i technika filmu są dowolne – może to być dokument, reportaż, stop-motion, a nawet animacja.

Dodatkowe wymagania oraz link do formularza, przez który należy przesłać film, znajdziecie TUTAJ.

Filmy należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 1 października 2021 roku. Oceni je profesjonalne jury pod przewodnictwem Mariusza Wilczyńskiego, w składzie: Sabine Richter (artystka i wykładowczyni), Kasia Prusik-Lutz (artystka i dyrektorka Domu Krakowskiego w Norymberdze), Jutta Missbach (fotografka), Johanna Döpfert (przewodnicząca stowarzyszenia fajny film e.V.), Grażyna Wanat (dyrektorka festiwalu „Polnische Filmwoche“).

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 października 2021 na stronie internetowej www.polnische-filmwoche.de. Jury przyzna trzy nagrody, których laureaci otrzymają 3.000 € (1. nagroda), 1.500 € (2. nagroda), 1.000 € (3. nagroda).

Ponadto autorzy nagrodzonych filmów zostaną zaproszeni na pokaz ich krótkometrażówek, który odbędzie się w Norymberdze 6 listopada w ramach Tygodnia Filmu Polskiego. 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-07-16
Data aktualizacji: 2021-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat