Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiana na stanowisku Sekretarza Generalnego OWHC

30 czerwca  2020 r. Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa, który od 5 czerwca 2019 r. pełni funkcję Prezydenta Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, przesłał do członków Organizacji informację o zmianie na stanowisku Sekretarza Generalnego OWHC.

W czasie, kiedy świat walczył z rozwijającą się niespodziewanie epidemią koronawirusa, a władze miast szukały rozwiązań, by ograniczyć i łagodzić jej skutki, Prezydent Krakowa jako Prezydent PWHC podejmował także działania organizacyjne i zarządcze w tej organizacji. Teraz, gdy problematyczna sytuacja w siedzibie głównej OWHC została rozwiązana, a świat bardzo pomału zaczyna otwierać się na nową, popandemiczną rzeczywistość, miasta historyczne skupione w OWHC będą wspólnie działać, aby znaleźć rozwiązania pomocowe i wspierające gospodarkę zabytkowych miast opartą na turystyce.

Treść wiadomości od Prezydenta OWHC

Tłumaczenie komunikatu:

Drodzy Członkowie OWHC,

Mam nadzieję, że pozostajecie w dobrym zdrowiu i z powodzeniem podejmujecie działania na rzecz złagodzenia skutków pandemii COVID-19, której wszyscy doświadczamy.

W połowie maja br. Sekretarz Generalny OWHC, pan Robert Quarles van Ufford, poinformował mnie, że w związku z zaistniałą u niego sytuacją zdrowotną, nie może pozostać i dalej mieszkać w Quebecu. Niezwłocznie wrócił on do Holandii i od tego czasu pracował zdalnie, z domu. Ze względu na fakt, że sytuacja nie  jest tymczasową nieobecnością w Quebecu, a permanentną, konieczne było, aby Rada Dyrektorów zajęła się tą sprawą na swoim posiedzeniu, które odbyło się w dniach 4 i 5 czerwca 2020 r. Biorąc pod uwagę, że oprócz umowy podpisanej przez Sekretarza Generalnego, w której stwierdza się, że jego stanowisko pracy znajduje się w Quebecu, także art. 83 Statutu OWHC stanowi, że: "Sekretarz Generalny pełni swoją funkcję w Sekretariacie Generalnym, w mieście Quebec...", podjęto następującą uchwałę:

Rezolucja CA 20/ZOOM-3: Jednogłośnie podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy pomiędzy OWHC a Sekretarzem Generalnym z dniem 30 czerwca 2020 r.

Decyzja ta zostaje podjęta zgodnie z regulaminem OWHC oraz umową podpisaną przez Sekretarza Generalnego.

W związku z przedstawionymi na posiedzeniu 4-5 czerwca opcjami czasowego obsadzenia wakatu na stanowisku Sekretarza Generalnego, 26 czerwca 2020 r. odbyło się nadzwyczajne wirtualne posiedzenie Rady Dyrektorów, na którym głosowano zaproponowane kandydatury. Większością głosów Rada Dyrektorów zadecydowała, że zastępca sekretarza generalnego, pani Lee Minaidis, będzie pełniła funkcję tymczasowego sekretarza generalnego (Interim Sekretarz Generalny) od 1 lipca 2020 r. do najbliższego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego OWHC, które odbędzie się podczas 16. Światowego Kongresu OWHC w Quebecu (Kanada) od 2 do 5 czerwca 2021 r. Wówczas członkowie Zgromadzenia Ogólnego będą mieli możliwość wyboru kolejnego Sekretarza Generalnego spośród kandydatów zaproponowanych przez Radę Dyrektorów. Proces rekrutacji na stanowisko Sekretarza Generalnego rozpocznie się na początku 2021 r.

Dziękuję Robertowi Quarlesowi van Uffordowi za jego wkład w działalność Organizacji i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia oraz nowej, satysfakcjonującej pracy w Europie, która zapewni mu komfort i satysfakcję.

Z poważaniem,

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa
Prezydent OWHC

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-07-01
Data aktualizacji: 2020-07-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź