Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koronawirus nie sprzyja współpracy międzynarodowej

Z uwagi na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, od 24 stycznia aż do odwołania, wszystkie lokalizacje Urzędu Miasta Krakowa są zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta. Ograniczone lub odwołane zostały także oficjalne wizyty zagranicznych gości i przedstawicieli placówek dyplomatycznych w krakowskim magistracie.

Urząd Miasta Krakowa
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Koronawirus znowu w natarciu. Nie sprzyja to zacieśnianiu współpracy międzynarodowej Krakowa. Z uwagi na powszechnie obowiązujące restrykcje i ograniczenia, podyktowane koniecznością zahamowania rozwoju pandemii, coraz więcej spotkań zaplanowanych w Krakowie z udziałem zagranicznych gości jest odwoływanych. Spotkania z zagranicznymi partnerami i gośćmi są organizowane w formacie online lub przenoszone na późniejszy, bardziej bezpieczny termin.

Tylko w tym tygodniu, z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, odwołane zostały kurtuazyjne gabinetowe spotkania Prezydenta Miasta Krakowa z Ambasadorem Tajwanu w Polsce J.E. Panem Bobem Loong-Jin Chen  oraz nowym Ambasadorem Republiki Czeskiej w Polsce J.E. Panem Jakubem Dürrą. Przełożone na późniejszy termin zostało także spotkanie Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Andrzeja Kuliga z Zastępczynią Burmistrz Amsterdamu Simone Kukkenheim, która miała odwiedzić Kraków w ramach holenderskiej wizyty studyjnej.

Troska o zdrowie gości, współodpowiedzialność za przeciwdziałanie rozwojowi pandemii, wreszcie ograniczenia logistyczne, związane z możliwościami odbywania zagranicznych podróży – to czynniki, które zmuszają miejskie władze i urzędników do podejmowania trudnych decyzji.

Rozumiejąc nieprzecenioną wartość osobistych spotkań z zagranicznymi gośćmi dla rozwoju międzynarodowej renomy i kontaktów Krakowa, musimy jednak mieć na uwadze aktualne realia. Mamy nadzieję, że wieloletnie zagraniczne partnerstwa Krakowa przetrwają tę kolejną próbę.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-01-28
Data aktualizacji: 2022-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź