Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

39. zagraniczne przedstawicielstwo w Krakowie działa już oficjalnie

Inauguracja Konsulatu Honorowego Kolumbii w Krakowie, w której udział wziął Prezydent Jacek Majchrowski, odbyła się 15 września.

Konsul Honorowa Kolumbii w Krakowie Joanna Wajs
Fot. Wiesław Majka

Licznie zgromadzonych przedstawicieli krakowskich placówek dyplomatycznych, instytucji, urzędów i uczelni na uroczystości witali Jego Ekscelencja Ambasador Kolumbii w Polsce Javier Darío Higuera Ángel oraz nowo mianowana konsul Joanna Wajs.

W inauguracyjnych przemówieniach podkreślano ciepłe stosunki między obu krajami. Ambasador Higuera skupił się zwłaszcza na rosnącej dynamice naszych relacji gospodarczych. Gratulując Pani Konsul, Prezydent Majchrowski podkreślił, że liczy na niesłabnące zainteresowanie Kolumbijczyków naszym miastem. Jego szczyt obserwowaliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., kiedy to Kraków odwiedziła grupa blisko tysiąca młodych pielgrzymów z Kolumbii.

Prezydent Majchrowski przypomniał również, że chociaż obecnie Krakowa nie wiążą oficjalne więzy z żadnym z kolumbijskich miast, to współdziałamy na szerszej arenie międzynarodowych organizacji i sieci. Doskonałym przykładem jest Sieć Miast Kreatywnych UNESCO, w której działamy podobnie jak kolumbijska stolica Bogota. To różnorodne i fascynujące miasto swą markę buduje w dużym stopniu na festiwalach – dokładnie tak, jak Kraków, który rokrocznie organizuje dziesiątki festiwali – i tych dużych o międzynarodowym znaczeniu, i mniejszych bardziej niszowych, czy stawiających na młodych twórców.

Piękna, zabytkowa Cartagena to z kolei kolumbijskie miasto, z którym współpracujemy w ramach Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, której obecnie przewodniczy Prezydent Krakowa.

Uroczystość inauguracji konsulatu zakończył recital muzyki kolumbijskiej i poczęstunek połączony z degustacją kolumbijskiego rumu i kawy.

Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia konsulatu.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-09-15
Data aktualizacji: 2021-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź