Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konsulat Hiszpanii w Krakowie oficjalnie otwarty

Pan Radosław Fronc swoją działalność jako Konsul Honorowy Hiszpanii w Krakowie rozpoczął już w listopadzie ubiegłego roku. Oficjalne otwarcie Konsulatu musiało jednak poczekać na bezpieczniejszy epidemiologicznie okres.

Fot. W. Majka - UMK

Uroczystość odbyła się 27 czerwca w obecności Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Hiszpanii w Polsce Javiera Sanabrii Valderramy, przedstawicieli władz miasta i regionu, licznych przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i zaproszonych gości.

Prezydent Jacek Majchrowski gratulując Panu Konsulowi Froncowi nominacji podziękował za zaangażowanie w  dotychczas już zrealizowane projekty, jak choćby charytatywną akcję Stolik Hoovera wspomagającą dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, czy wsparcie dla starań Krakowa o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Podziękowania za pomyślnie rozwijające się relacje polsko-hiszpańskie Pan Prezydent złożył również na ręce Ambasadora Vaderramy. Jego Ekscelencja od początku swojej misji wielokrotnie już odwiedził Kraków. Ostatnia wizyta miała miejsce w październiku 2019 roku. Okazją do niej było uroczyste posadowienie Znacznika Drogi Św. Jakuba nieopodal Kościoła Franciszkanów. Znacznik był darem Rady Galicji dla Krakowa, a jego posadowieniu  towarzyszyła  wystawa fotograficzna w krakowskim oddziale Instytutu Cervatesa. Całe przedsięwzięcie wpisało się w obchody stulecia przywrócenia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Hiszpanią. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

Nowo otwarty Konsulat to już 39 placówka zagraniczna w naszym mieście. Jej stworzenie, to jak podkreślił w swoim przemówieniu Prezydent Majchrowski „ (…) zaszczyt dla Krakowa, który jako siedziba honorowego konsulatu zyska szansę by wnieść własny, „lokalny" wkład w budowanie dobrych polsko hiszpańskich relacji.”

 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-06-18
Data aktualizacji: 2021-06-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź