Pożegnalna wizyta Ambasadora Japonii

1 października 2020 roku pan Tsukasa Kawada złożył wizytę w gabinecie prezydenta Miasta Krakowa po raz ostatni w funkcji Ambasadora Japonii – jego ponad dwuletnia misja w Polsce dobiega końca 16 października.

Pożegnalna wizyta Ambasadora Japonii
Fot. Bogusław Świerzowski

W ostatnich latach odbyło się wiele wydarzeń związanych przede wszystkim z jubileuszem 100-lecia nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych, w tym koncert Modlitwa o pokój.

ponad stuosobowego chóru pod dyrekcją Susumu Ueda z towarzyszeniem muzyków Filharmonii Krakowskiej oraz spektakl Kuromori Kabuki.

Jednak największym wyzwaniem organizacyjnym dla Ambasady Japonii była bez wątpienia wizyta Książęcej Pary Akishino w Polsce w czerwcu 2019 roku. W Krakowie Książęca Para odwiedziła Wawel, Uniwersytet Jagielloński i wzięła udział w uroczystym śniadaniu w Sukiennicach wydanym przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wspominając wizytę Pary Książęcej w Krakowie Ambasador Kawada przywołał wrażenia Księcia z oprowadzania po Muzeum Przyrodniczym Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie przy ul. Sławkowskiej, gdzie podziwiał jedyny na świecie w całości zachowany okaz nosorożca włochatego sprzed ponad 30 tys. lat. Książę studiował systematykę organizmów na Uniwersytecie w Oxfordzie, obronił doktorat z ornitologii, a jego największą pasją są kury, dlatego podczas wizyty w Polsce odwiedził też wystawę kur czubatych.

Misja w Polsce była ostatnim zawodowym wyzwaniem dla Pana Ambasadora, który przechodzi na zasłużoną emeryturę. Po powrocie do rodzinnego miasta zamierza cieszyć się wolnym czasem i realizować swoje hobby.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie