Nowy Konsul Honorowy Peru w Krakowie

W związku z inauguracją działalności nowego członka krakowskiego korpusu konsularnego, w poniedziałek, 21 września Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Peru oraz nowo mianowanym Konsulem.

Nowy Konsul Honorowy Peru w Krakowie
Fot. W. Majka - UMK

Jego Ekscelencja Alberto Salas Barohona odwiedzał Kraków już kilkakrotnie podczas swojej misji w Polsce, którą pełni od 2015 r. Ostatnia wizyta miała jednak charakter szczególny: Panu Ambasadorowi towarzyszył Pan Marcin Mazgaj, który rozpoczyna działalność jako Konsul Honorowy Peru w naszym mieście.

Spotkanie u Prezydenta Majchrowskiego było więc okazją do oficjalnego zaprezentowania nowo mianowanego Konsula oraz omówienia planów działania Konsulatu. Wśród nich znajdą się bez wątpienia imprezy i wydarzenia, które podkreślą dwie ważne zbliżające się rocznice: dwusetlecie niepodległości Peru oraz pięćdziesięciolecie ponownego otwarcia Ambasady Peru w Warszawie. Ambasada we współpracy z Konsulatem pracuje już nad koncepcją wystawy, której prezentacja w Warszawie i Krakowie doskonale podkreśliłaby wyjątkowość tych rocznic, jednocześnie przybliżając Polakom Peru, jego historię i kulturę. Wystawa z pewnością cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem podobnie jak poprzednie wydarzenia tego typu współorganizowane i wspierane przez Ambasadę Peru. Pierwsze z nich, zrealizowana w lutym 2016 r. przez Instytut Kultury Latynoamerykańskiej, Ambasadę oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie w Polsce wystawa nosiła tytuł:„400 lat ilustrowanej kroniki peruwiańskiej autorstwa Felipe Guamán Poma de Ayala”. Natomiast w maju 2019 r. Nowohuckie Centrum Kultury gościło wystawę fotograficzną „Inkaska droga królewska” poświęconą systemowi komunikacji w dawnym państwie Inków.

Nowo mianowany Konsul Marcin Mazgaj jest Wiceprezydentem Izby-Przemysłowo-Handlowej w Krakowie i specjalistą w zakresie ubezpieczeń. Konsulat mieści się przy pl. Matejki 7/6.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie