Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

14 września swoją misję rozpoczął oficjalnie Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie Ignat Timar odbierając dokumenty nominacyjne z rąk Ambasadora Rumunii Ovidiu Drangii.

Fot. Konsulat Rumunii w Krakowie

Ten szczególny dla rumuńskiej społeczności w Krakowie dzień rozpoczęła oficjalna wizyta Ambasadora Drangi oraz nowo mianowanego Konsula Honorowego u Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego. Spotkanie było okazją do oficjalnego zaprezentowania nowego dyplomaty. Pan Ambasador podkreślał dotychczasowe zasługi Konsula Timara, który od lat angażował się m.in. w organizację imprez kulturalnych w naszym mieście promujących rumuńską kulturę i tradycje, tym m.in. Festiwal Kultury Rumuńskiej czy Dzień Rumuński w ramach Cepeliady. Omówiono również ramowy program działania konsulatu w Krakowie, który obejmuje zarówno przedsięwzięcia kulturalne, jak i wpieranie dalszego rozwoju wymiany gospodarczej. Ambasador Dranga podkreślał, jak ważne jest, aby Polacy i Rumunii – jako bliscy sąsiedzi - poznawali się lepiej, rozwijając naturalne relacje kulturalne i budując silniejsze związki gospodarcze.

Zdjęcia ze spotkania zobacz w OTOFOTOKroniceMiasta:

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

Po spotkaniu w magistracie nastąpiło oficjalne otwarcie siedziby nowego konsulatu przy ul. Tadeusza Śliwiaka 48. Ambasador Dranga przekazał konsulowi Timarowi dokumenty ustanawiające Konsulat Rumunii w Krakowie, podkreślając wsparcie ambasady dla prowadzonych przez konsulat działań. W skromnej, w związku z panująca pandemią, uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, którego Prezesem jest Konsul Timar. Władze Krakowa reprezentowała odpowiedzialna za zagraniczne relacje naszego miasta Zastępczyni Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa Beata Sabatowicz.

Konsulat Honorowy Rumunii

Konsul Timar mieszka w Polsce już od dwudziestu lat cały czas starając się przybliżać Polakom kulturę i historię Rumunii. Teraz jego działalność nabiera nowego, bardziej formalnego wymiaru i pojawiają się nowe możliwości. Serdecznie życzymy realizacji wszystkich zamierzeń!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-09-15
Data aktualizacji: 2020-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź