Wizyta Ambasadora Danii

W poniedziałek, 10 sierpnia Ambasador Królestwa Danii w Polsce J.E. Pan Ole Toft złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Na spotkaniu obecny był również Konsul Honorowy Królestwa Danii w Krakowie Janusz Kahl.

Wizyta Ambasadora Danii
Fot. W. Majka - UMK

Była to pierwsza wizyta Pana Ambasadora Tofta w naszym mieście od czasu objęcia przez niego misji dyplomatycznej w Polsce w czerwcu tego roku. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, ale rozmawiano też na temat wyzwań i celów strategicznych rozwoju Krakowa, w szczególności w kontekście wdrażania rozwiązań w zakresie smart city. Poruszano również  kwestie czystego transportu, w tym ruchu rowerowego i profilaktyki zdrowotnej. Do powyższych zagadnień strona duńska przywiązuje dużą wagę w kontekście współpracy zagranicznej i możliwości wymiany doświadczeń.

Bezpośrednio po spotkaniu z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, Szef Duńskiej Misji Dyplomatycznej w Polsce uczestniczył w zorganizowanej przez Ambasadę Danii w krakowskim magistracie konferencji na temat profilaktyki i walki z cukrzycą. Jej gośćmi byli m. in. przedstawiciele profesjonalnego teamu Novo Nordisk (wszyscy jeżdżący w niej kolarze są diabetykami), którzy brali udział w zakończonym 9 sierpnia w Krakowie wyścigu Tour de Pologne. Konferencji towarzyszyła prezentowana w Holu Kamiennym Pałacu Wielopolskich wystawa poświęcona zarówno historii Tour de Pologne, jak też zamiłowaniu Duńczyków do roweru jako powszechnego środka komunikacji  i nieocenionego towarzysza życia codziennego. 

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie