Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pożegnalna wizyta Konsula Generalnego Francji w Krakowie

Frédéric de Touchet, Konsul Generalny Francji w Krakowie, 13 lipca 2020 r. złożył wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Miała ona związek z kończącą się 31 sierpnia br. jego misją dyplomatyczną w Krakowie, rozpoczętą 1 września 2016 r.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Prezydent Jacek Majchrowski wręczył gościowi odznakę Honoris Gratia, w dowód uznania dla szeregu zasług na rzecz podtrzymywania i zacieśniania dobrych relacji Krakowa z Francją oraz intensywnego propagowania francuskiej kultury.

Pan Konsul podziękował Prezydentowi Miasta za nieocenione wsparcie we wszelkich dziedzinach, m.in. renowacji pomnika Stalag 369, upamiętniającego francuskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w obozie na tym terenie w czasie II Wojny Światowej.

Wyznał, że opuszcza Kraków z żalem, wiele ciepłych słów kierując pod adresem udanej współpracy z zespołem konsulatu oraz świetnej strategii zarządzania Krakowem, m.in. w kwestii ekologii i zieleni – tematu dotyczącego również miast francuskich, m.in. Bordeaux, Marsylii, Lyonu, Strasburga, w ramach tzw. zielonej rewolucji. Kraków współpracuje z miastami partnerskimi – Bordeaux i Orleanem – a w ostatnim czasie także z Miastem Literatury Angoulême, które słynie z największego w Europie festiwalu komiksu.   

Konsul de Touchet poinformował, że Kraków ponownie wzbudza zainteresowanie francuskich turystów, co daje nadzieję, że ten przemysł będzie się stopniowo odradzać, m.in. dzięki uruchomionemu w marcu br. bezpośredniemu połączeniu lotniczemu Krakowa z Paryżem linii Air France.

Pan Konsul Frédéric de Touchet to jeden z najlepszych ambasadorów Francji w Krakowie. Jego otwartość, wielka życzliwość i niesłabnąca energia, z którą angażował się w projekty realizowane przez urząd miasta i inne instytucje miejskie zjednały mu wielką sympatię, z którą zawsze będzie witany w Krakowie.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKronice Miasta Krakowa

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-07-14
Data aktualizacji: 2020-07-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat