Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta Ambasador Królestwa Niderlandów

W poniedziałek, 17 lutego Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce J.E. Pani Daphne Bergsma złożyła wizytę oficjalną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Na spotkaniu obecni byli również Zastępca Szefa Działu Politycznego Ambasady Bart de Bruijn oraz Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów w Krakowie Patrick den Bult. 

Fot. W. Majka - UMK

Była to pierwsza wizyta Pani Ambasador Bergsmy w naszym mieście od czasu objęcia misji dyplomatycznej w Polsce w sierpniu ubiegłego roku. Poprzedni raz miała okazje odwiedzić nasze miasto 10 lat temu i z satysfakcją zauważyła jak bardzo się zmieniło.  Spotkanie miało charakter kurtuazyjny oraz zapoznawczy. Pozwoliło Pani Ambasador uzyskać  informacje na temat  najważniejszych atutów naszego miasta, najważniejszych osiągnieć ostatnich lat, a także najistotniejszych wyzwań, które stoją przed władzami miasta i jego mieszkańcami, jak m.in. lawinowo wzrastający ruch turystyczny powiązany z najmem krótkoterminowym. Rodzinnym miastem Pani Ambasador Daphne Bergsmy jest Amsterdam, który zmaga się z analogicznym zjawiskiem.  Jej Ekscelencja pogratulowała Prezydentowi Majchrowskiemu nowatorskiego Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE), zakładającego dofinansowanie do wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła, który został z sukcesem wprowadzony w Krakowie. Rozmowy dotyczyły również możliwości rozwijania krakowsko-niderlandzkich kontaktów w zakresie e-mobilności. 

Jej Ekscelencja posiada bogate doświadczenie dyplomatyczne. Pracowała w niderlandzkich placówkach konsularnych i Ambasadach m.in. w Japonii, Brazylii i Wietnamie. Doskonale zna również specyfikę i uwarunkowania regionu Europy Środkowej, ponieważ w latach 2009-2013 pełniła funkcję Szefa Misji Dyplomatycznej Królestwa Niderlandów u naszych południowych sąsiadów w Republice Słowackiej.

 

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-02-17
Data aktualizacji: 2020-03-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź