Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Wiemy, z kim zagrają Polacy!

Szkocja, Ukraina i Hiszpania - to rywale, z którymi zmierzą się Polacy w walce o medale w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Ceremonia losowania grup w tej sportowej imprezie odbyła się w niedzielę, 2 lutego w Krakowie.

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Wiemy, z kim zagrają Polacy!
Fot. materiały prasowe - Amp Futbol Polska

Podczas ceremonii, oprócz losowania grup i drabinki turnieju, zaprezentowany został puchar turnieju oraz wręczone nagrody specjalne europejskiej federacji EAFF.

W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, zaproszeni goście specjalni, między innymi z UEFA, PZPN i Ministerstwa Sportu, a także przedstawiciele wszystkich 16 krajów uczestniczących w turnieju, w tym zawodnicy i trenerzy reprezentacji Polski Amp Futbol.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2020 odbędą się w dniach 13–20 września 2020 r. w Krakowie, na terenie obiektów Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. W turnieju, którego ambasadorem jest Robert Lewandowski, weźmie udział 16 europejskich reprezentacji. Polacy bronić będą brązowego medalu, zdobytego w 2017 roku podczas mistrzostw Europy w Turcji.

Ampf Lewandowski

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie