Wielokulturowo u Prezydenta Krakowa

W środę, 29 stycznia Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odwiedziła delegacja cudzoziemców mieszkających w Krakowie, aby wręczyć mu niezwykły prezent - własnoręcznie wykonany barwny szalik. W miejsce frędzli miał przywieszone karteczki z opisami tego, co w naszym mieście najbardziej podoba się, pochodzącym z różnych krajów, krakowianom z wyboru.

Wielokulturowo u Prezydenta Krakowa
Fot. B. Świerzowski - UMK

Rozmowa toczyła się w języku polskim, ponieważ pochodzący z Japonii, Ukrainy, Turcji i Wietnamu goście Prezydenta doskonale się nim posługują, bowiem od kilku już lat mieszkają i pracują w naszym mieście. Reprezentują oni rozmaite grupy zawodowe – są wśród nich m.in. nauczyciele akademiccy, artyści i pedagodzy. 

W ten symboliczny szalik, przekazany teraz Prezydentowi Majchrowskiemu, został wcześniej „ubrany” podgórski pomnik Juliusza Leo, w ramach ubiegłorocznego wielokulturowego projektu i integracyjnej gry miejskiej. Inicjatorem tej akcji oraz spotkania z Panem Prezydentem była Urszula Majcher-Legawiec, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. M. Reja i Krakowska Ambasador Wielokulturowości, która wraz z przedstawicielem Stowarzyszenia Interkulturalni PL opowiedziała o aktualnych działaniach i potrzebach organizacji działających na rzecz dialogu międzykulturowego w naszym mieście. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie