Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Burmistrz Sakaty z wizytą w Krakowie i pierwszy w Polsce pokaz tradycyjnego teatru kabuki

Burmistrz japońskiego miasta Sakata w prefekturze Yamagata Itaru Maruyama przyjechał do Krakowa wraz z 42-osobową delegacją, która w dniach 4-8 listopada organizuje w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i w Warszawie spektakle tradycyjnego amatorskiego teatru Kuromori Kabuki.

Fot. Kuromori Kabuki
Kuromori Kabuki

Sakata

5 listopada w swoim gabinecie z burmistrzem Maruyamą spotkał się Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Burmistrz Sakaty podkreślił wagę dziedzictwa jakim jest teatr Kuromori Kabuki, którego historia liczy nieomal 300 lat. Pokaz tradycyjnego kabuki odbywa się po raz pierwszy poza Japonią, a przygotowania do wystawienia spektaklu w Polsce zajęły ponad dziesięć lat!

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa.

Kabuki to jeden z czterech klasycznych teatrów japońskich, niezwykle widowiskowy i pełen przepychu: ekspresyjne makijaże kumadori, bogate kostiumy, wynurzający się z widowni pomost hanamichi oraz aktorzy onnagata – mężczyźni grający role kobiet.

Organizatorami spektakli są studenci wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oraz Instytut Studiów nad Sztuką Świata.

Kuromori Kabuki

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2019-11-06
Data aktualizacji: 2019-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat