Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta Ambasador Indonezji

We wtorek, 18 czerwca wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożyła Ambasador Republiki Indonezji J.E. Pani Siti Nugraha Mauludiah wraz z delegacją dyplomatów pracujących w ambasadzie w Warszawie.

Fot. W. Majka - UMK
W. Majka - UMK

Pani Ambasador, choć rozpoczęła swoją misję dopiero w marcu tego roku już po raz trzeci odwiedza Kraków, którym jest oczarowana. Tym razem Jej Ekscelencja przybyła do stolicy Małopolski z wizytą oficjalną. 

Szefowa Misji Indonezji w Polsce przedstawiła Prezydentowi Krakowa Pana Mariana Skrzypca nowo powołanego przez władze indonezyjskie Konsula Honorowego tego kraju w Polsce. Konsulat Indonezji  oficjalną działalność rozpocznie po otrzymaniu z MSZ stosownych dokumentów dyplomatycznych, a jego siedziba mieścić się będzie w Krakowie.

Pani Ambasador Siti Nugraha Mauludiah zaprezentowała Prezydentowi Krakowa plany dwóch przedsięwzięć promujących kulturę i tradycje Indonezji w naszym mieście. Pierwszym z nich jest Festiwal Kawy, a drugim pokaz mody. Indonezja jest liderem produkcji najwyższej jakości kawy (w tym słynnej, najdroższej jej odmiany – kopi luwak)  oraz kolebką wytwórstwa batiku.  

Obok kontaktów kulturalnych i promocji istotnym wątkiem rozwijania kontaktów krakowsko-indonezyjskich ma być współpraca biznesowa. Pani Ambasador planuje rozmowy z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej  dotyczące udziału delegacji  krakowskiej w misji gospodarczej do Indonezji w październiku tego roku.

Poruszano również temat współpracy edukacyjnej, ponieważ z roku na rok wzrasta liczba indonezyjskich studentów uczących się w naszym mieście. Wybierają oni uczelnie krakowskie z uwagi na wysoki poziom kształcenia, jaki one zapewniają.

Pani Ambasador Siti Nugraha Mauludiah poinformowała Prezydenta Krakowa, iż w przyszłym roku planowana jest w Polsce wizyta Jego Wysokości Sułtana Hamengkubuwono X reprezentującego Specjalny Region Yogyakarta.

Zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2019-06-19
Data aktualizacji: 2019-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat