Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ambasador Meksyku odwiedza Kraków

Ambasador Alejandro Negrín Muňoz złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy zaledwie 14 czerwca br. W niecały tydzień później – 20 czerwca - był już z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie i spotkał się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Fot. Wiesław Majka/UMK
Wiesław Majka/UMK

Głównym  motywem rozmów były oczywiście przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Ambasada spodziewa się, że w wydarzeniu udział weźmie spora grupa młodych pielgrzymów z Meksyku. W związku z tym, na czas trwania ŚDM Ambasada otworzy w Krakowie swój tymczasowy oddział, w którym we współpracy z Ambasadami Peru i Wenezueli oraz Centrum Latynoamerykańskim będą oferować  wsparcie konsularne dla pielgrzymów ze swoich krajów. Kwestie przygotowań do tego wielkiego wydarzenia Pan Ambasador omówił również z Wicewojewodą Małopolskim Józefem Gawronem.

W ramach swojej pierwszej wizyty w Krakowie Pan Ambasador uczestniczył również w inauguracji kursów letnich dla studentów meksykańskich, organizowanych przez Akademię Górniczo Hutniczą.

Ambasador Negrín jest zawodowym dyplomatą z trzydziestoletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował również jako Dyrektor Generalny Departamentu Europy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Meksyku, Dyrektor Instytutu Kultury Meksykańskiej przy Ambasadzie Meksyku w USA , oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Narodów Zjednoczonych w MSZ Meksyku.

Zobacz zdjęcia w OTOFOTOKronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat