Konkurs „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!”

Portal Wikipedia oraz miasto Sankt Petersburg zapraszają krakowian do udziału w międzynarodowym konkursie „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!”. Celem konkursu jest popularyzacja Rosji, a także jej zagranicznych partnerów – miast i regionów – poprzez artykuły i zdjęcia w najbardziej popularnej encyklopedii internetowej świata. Przypomnijmy, że Kraków należy do miast partnerskich Sankt Petersburga i współpracuje z Moskwą.

Konkurs „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!”
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Konkurs „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!” to tematyczny maraton pisania i rozbudowywania w Wikipedii artykułów na temat zabytków i dziedzictwa Rosji oraz jej zagranicznych miast partnerskich. Artykuły (nowe „hasła” Wikipedii) mogą być poświęcone np. zabytkom dziedzictwa materialnego (pomniki, budowle, budynki, ulicy), niematerialnego (święta, tradycje, zwyczaje, ceremonie i obrzędy), przyrodniczego (lasy, skwery, jeziora, parki narodowe), a nawet znanym osobom czy faktom historycznym.

REGULAMIN konkursu oraz ZASADY REJESTRACJI UCZESTNIKÓW na stronie:
ttps://ru.wikimedia.org/w/index.php?title=Конкурсы/Узнай_мир._Начни_с_побратимов

Termin wysłania zgłoszeńdo 1 marca 2019 r.

Nagrody w konkursie otrzyma po 5 osób wybranych na podstawie ilości zdobytych punktów, w następujących kategoriach:

Kategoria # 1 – artykuły w języku rosyjskim na temat atrakcji turystycznych zagranicznych partnerskich miast i regionów (np. na temat Krakowa!) 

Kategoria # 2 – artykuły w języku narodowym (np. polskim) na temat rosyjskich miast-partnerów zagranicznych samorządów. W przypadku Krakowa – na temat St. Petersburga czy Moskwy

Kategoria # 3 – zdjęcia (udostępnione nieodpłatnie) turystycznych atrakcji Rosji i jej zagranicznych miast partnerskich  

Kategoria specjalna „Nowy użytkownik (New User)” – dla osób, które stworzą na potrzeby konkursu swój pierwszy artykuł do Wikipedii.  

Dodatkowe punkty (podwojenie punktów) za artykuły promujące małe i średnie miejscowości (mniej niż 100 tys. mieszkańców).

Do wygrania nagrody pieniężne!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie