Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Media zagraniczne

słynni trzej dziennikarze brytyjskiego programu telewizyjnego The Grand Tour z wizytą w Krakowie na ulicy Floriańskiej

Ekipa „The Grand Tour” w Krakowie

2022-06-27

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili Kraków. Ekipa słynnych dziennikarzy kręci w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego show „The Grand Tour”.

Nowa Huta zabytkowe socrealistyczne centrum z lotu ptaka

BBC zachwycone zmianami Nowej Huty

2022-01-18

Fenomen Nowej Huty, której popularność sukcesywnie wzrasta zarówno wśród krakowian, jak i odwiedzających nasze miasto turystów, zwróciła uwagę dziennikarzy BBC. W  artykule „Nowa Huta: The city that went from communism to capitalism” Luka Jukic zachęca do odwiedzenia krakowskiej dzielnicy, która przeszła ewolucję od komunistycznej utopii do współczesnej atrakcji turystycznej.

„The Guardian” wymienia Kraków w gronie miast sprzyjających rowerzystom

2021-03-10

Brytyjski dziennik i portal internetowy opisał działania europejskich miast w zakresie mobilności rowerowej w czasie pandemii koronawirusa. W gronie takich metropolii jak Londyn, Bruksela, Barcelona, Mediolan, Lizbona czy Paryż znalazł się również Kraków. Miasto zostało wymienione w kontekście działań zwiększających udział ruchu rowerowego w minionym roku i planu rozbudowy sieci ścieżek po ustaniu pandemii.

CURT MAGAZINE: nowy nadburmistrz Norymbergi chwali otwarty Kraków

2020-08-14

13 sierpnia 2020 r. w wydawanym w Norymberdze magazynie kulturalnym „CURT” ukazał się wywiad z nowym nadburmistrzem tej metropolii. Marcus König wypowiada się tam m.in. na temat aktualnego w Niemczech tematu zrywania kontaktów partnerskich z polskimi gminami, które zadeklarowały się jako tzw. „strefy wolne od LGBT”. W kontekście walki z dyskryminacją społeczności LGBT nadburmistrz König parokrotnie powołuje się na pozytywny przykład Krakowa, jako miasta otwartego i tolerancyjnego. Mówi także o ostatnich wydarzeniach w Polsce i wystosowanym przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego apelu do społeczności LGBT.

Kraków w międzynarodowym gronie „miast przyszłości”

2020-06-16

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie najbardziej zaawansowanych technologicznie „miast przyszłości”. Międzynarodowy ranking „Top 25 Tech Cities of the Future 2020/2021” opracowany został przez prestiżowy fDi Magazine.

New Statesman o walce miast z koronawirusem

2020-04-17

W wydaniu internetowym brytyjskiego tygodnika New Statesman ukazał się tekst Courtney Fingar na temat wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę na szczeblu lokalnym oraz działań europejskich miast w obliczu kryzysu. Dla tygodnika wypowiedział się m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków coraz popularniejszy!

2020-02-28

Nasze miasto znalazło się w opublikowanym  przez globalny serwis turystyczny TripAdvisor i opartym na opiniach podróżnych, rankingu światowych destynacji turystycznych, których popularność  wzrasta (Trending Destinations). 

Zagraniczne media o walce ze smogiem w Krakowie

2020-01-23

Nie tylko polskie media interesują się podjętymi działaniami Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza. Do naszego miasta coraz częściej zgłaszają się również dziennikarze z zagranicy, m.in. Stanów Zjednoczonych, Włoch, Japonii czy Szwajcarii. W relacjach podkreślają radykalne rozwiązania zastosowane w naszym mieście w kontekście walki ze smogiem.

Utrzymać dynamikę wzrostu. Wywiad Prezydenta Jacka Majchrowskiego dla fDi Magazine

2019-09-24

Kraków to miasto w Polsce o niskim poziomie bezrobocia, mimo to prezydent miasta wciąż zabiega o przedsiębiorstwa z sektora zaawansowanych technologii i outsourcingu, które mogą zaoferować pracę rosnącej populacji absolwentów i specjalistów. Z prezydentem Jackiem Majchrowskim rozmawia redaktor naczelna fDi Magazine - Courtney Fingar.

Kongres, który pozostanie w pamięci! OWHC chwali Kraków

2019-06-17

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej gratulacje i podziękowania dla Krakowa za znakomitą organizację 15. Kongresu OWHC.

Znajdź