Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Media zagraniczne

Kraków - widok na stare miasto z wieży mariackiej

Kraków po raz kolejny w rankingu Tripadvisor!

2023-01-24

Kraków znalazł się w prestiżowym rankingu Traveller's Choice publikowanym corocznie przez popularną platformę Tripadvisor. Nasze miasto uplasowało się na 10. miejscu zestawienia w kategorii "Trending Destinations – World" czyli kierunków, które w 2023 roku będą zyskiwać na popularności wśród turystów.

Wawel zimą

Kraków jednym z najpiękniejszych zimą miast Europy

2023-01-04

Kraków zimą wygląda najpiękniej – ocenia prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest”. Nasze miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą, zaraz za Budapesztem a przed Edynburgiem.

Centrum Krakowa

Dokąd pojechać na wakacje? CNN wybiera Polskę

2023-01-04

Amerykański portal internetowy cnn.com przedstawił 23 kierunki podróży, które warto wybrać podczas tegorocznych wakacji. Na I miejscu tego zestawienia znalazła się Polska, a w niej m.in. Kraków!

krakowski jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym

Krakowski jarmark wśród świątecznych propozycji „The Times”

2022-10-20

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znalazł się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”. To jedna ze świątecznych propozycji turystycznych, obok m.in. Kopenhagi, Wiednia, Berlina czy Gdańska. Jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się 25 listopada i potrwa do 1 stycznia 2023 r.

Dziecko rysujące plan lekcji

„Forbes” pisze o zaangażowaniu krakowskich szkół

2022-09-11

Pomoc edukacyjna, którą miasto Kraków wraz z UNICEF-em oferują dzieciom i młodzieży z Ukrainy, przyciąga uwagę zagranicznych mediów. Amerykański „Forbes” podkreśla, że krakowskie szkoły stanęły na wysokości zadania – nie tylko ciepło przyjęły młodych uchodźców, ale też wiedzą, jak stworzyć im odpowiednie warunki do nauki i pomóc odbudować poczucie bezpieczeństwa.

Uzoł i Mańko u Prezydenta Miasta Krakowa

Uzoł i Mańko u Prezydenta. Wyjątkowy prezent od ukraińskich blogerów

2022-08-19

Maksym Uzoł i Ola Mańko – to jedna z najbardziej popularnych par w ukraińskiej blogosferze. Kolejny wakacyjny odcinek swojego podróżniczego video-bloga postanowili oni poświecić urokom Krakowa i jego okolic. W piątek, 19 sierpnia, dziennikarze złożyli wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, aby podziękować mu za wspieranie Ukraińców i podarować wyjątkowy prezent.

Turyści na ul. Grodzkiej

„The Guardian” zachęca do odwiedzenia Krakowa

2022-07-13

Kraków to jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie.

słynni trzej dziennikarze brytyjskiego programu telewizyjnego The Grand Tour z wizytą w Krakowie na ulicy Floriańskiej

Ekipa „The Grand Tour” w Krakowie

2022-06-27

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili Kraków. Ekipa słynnych dziennikarzy kręci w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego show „The Grand Tour”.

Nowa Huta zabytkowe socrealistyczne centrum z lotu ptaka

BBC zachwycone zmianami Nowej Huty

2022-01-18

Fenomen Nowej Huty, której popularność sukcesywnie wzrasta zarówno wśród krakowian, jak i odwiedzających nasze miasto turystów, zwróciła uwagę dziennikarzy BBC. W  artykule „Nowa Huta: The city that went from communism to capitalism” Luka Jukic zachęca do odwiedzenia krakowskiej dzielnicy, która przeszła ewolucję od komunistycznej utopii do współczesnej atrakcji turystycznej.

„The Guardian” wymienia Kraków w gronie miast sprzyjających rowerzystom

2021-03-10

Brytyjski dziennik i portal internetowy opisał działania europejskich miast w zakresie mobilności rowerowej w czasie pandemii koronawirusa. W gronie takich metropolii jak Londyn, Bruksela, Barcelona, Mediolan, Lizbona czy Paryż znalazł się również Kraków. Miasto zostało wymienione w kontekście działań zwiększających udział ruchu rowerowego w minionym roku i planu rozbudowy sieci ścieżek po ustaniu pandemii.

Znajdź