Kanadyjsko-polska lekcja angielskiego

22 lipca magistrat odwiedzili uczestnicy projektu „Lato z Angielskim 2015”, którego partnerem jest Urząd Miasta Krakowa. W ramach tego wakacyjnego programu młodzi Kanadyjczycy polskiego pochodzenia uczą krakowian języka Szekspira.  

Kanadyjsko-polska lekcja angielskiego
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

W imieniu Prezydenta Jacka Majchrowskiego gości powitała Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Podczas spotkania wolontariusze, zachwyceni naszym miastem, dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu jak również z entuzjazmem opowiadali o prowadzonych przez siebie zajęciach, a czynili to piękną polszczyzną, pielęgnowaną jako cześć tradycji kraju ich rodziców i dziadków z której są dumni.  

Szkoła Letnia Języka Angielskiego w Krakowie jest organizowana przez polonijne stowarzyszenie Polish Canadian Education Centre. Jest to już druga edycja tego projektu. Wolontariusze w wieku od 16 do 22 lat uczą języka angielskiego dzieci, młodzież a także seniorów. Zajęcia, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, odbywają się w dwóch miejskich placówkach: Domu Kultury Podgórze oraz Śródmiejskim Ośrodku Kultury.

W ramach projektu „Lato z Angielskim 2015”, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego, realizowane są programy zwiedzania zarówno Krakowa jak i Małopolski, które pozwalają młodym Kanadyjczykom polskiego pochodzenia poznać niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego kraju.

Podziękowania

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Polish Canadian Education Centre.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie