Kraków na Balu Polskim w Londynie

Voucher na weekend w Krakowie, ufundowany przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego został zlicytowany 25 stycznia 2014 r. podczas 43. edycji Balu Polskiego w Londynie – najbardziej prestiżowego wydarzenia kulturalno-towarzyskiego brytyjskiej Polonii. Dochód z Balu, który tradycyjnie przekazywany jest na cele charytatywne, zasili w tym roku m.in. Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko".

Kraków na Balu Polskim w Londynie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Bal Polski, do roku 2006 zwany Balem Emigracji, jest ważnym wydarzeniem integrującym środowisko polskie w Wielkiej Brytanii. Wspaniała zabawa i szlachetne cele dobroczynne sprawiają, że bal ma wielu stałych bywalców. Bale Emigracji, organizowane od 1970 r. i rozpoczynane tradycyjnie polonezem, zawsze odbywały się w najelegantszych londyńskich hotelach. Zmieniając nazwę tego wydarzenia na Bal Polski, organizatorzy brali pod uwagę przeobrażenia w charakterze i strukturze Polonii brytyjskiej, które nastąpiły po zmianach politycznych w kraju i wejściu Polski do Unii Europejskiej.

43. edycja Balu Polskiego odbyła się pod honorowym patronatem Ambasadora RP w Wielkiej Brytanii J.E. Witolda Sobkowa oraz Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego J.M. Prof. Wojciecha Nowaka, przy współpracy ze Zjednoczeniem Polskim w Wielkiej Brytanii, w sobotę 25 stycznia 2014 r. w hotelu InterContinental przy Park Lane. Tematem przewodnim balu były obchody Jubileuszu 650-lecia założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla gości przygotowane zostały różnorakie atrakcje, m.in.: loteria złotych kopert, loteria „Biblioteka Jagiellońska", kasyno, czy też główna aukcja, którą poprowadził Hugh Edmeades z domu aukcyjnego Christie's. Dzięki hojności sponsorów i ofiarodawców nie brakowało fantów, wśród których znalazły się także nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Uniwersytet Jagielloński oraz Rektora Uniwersytetu w Cambridge.

Voucher na weekend w Krakowie trafił do rąk Brytyjczyka Luki Falconiego,  który podczas licytacji zaoferował za niego kwotę  550 £. Krakowski „pakiet" zawierał  nocleg w hotelu dla 2 osób, wejściówki do dwóch muzeów oraz bilety na platformę widokową unoszoną balonem.

Zebrane podczas balu fundusze przekazane zostaną na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" oraz – za pośrednictwem organizacji charytatywnej Cheshire Without Abuse - na pomoc dla inicjatywy Ewy Wilcock, założycielki strony internetowej „Nowe życie bez przemocy," promującej polskojęzyczny telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą domową.

Ofcjalna strona wydarzenia: www.balpolski.co.uk

pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY