Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków ponownie w Radzie Dyrektorów OWHC!

W czasie 16. Kongresu OWHC, który odbywa się w Quebecu (Kanada) od 6 do 9 września 2022 roku podsumowana została trzyletnia Prezydencja Krakowa w Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Kraków został ponownie wybrany do Rady Dyrektorów OWHC na kolejną kadencję 2022-2024!

16. Kongres OWHC
Fot. materiały organizatorów

Prezydent Jacek Majchrowski przewodniczył pracom sieci OWHC od 2019 roku, w okresie trudnych zadań i nieoczekiwanych wyzwań. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że powszechna ocena Prezydencji Krakowa jest bardzo wysoka. Delegacja Krakowa, której przewodniczył Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, z udziałem Pełnomocnika Prezydenta ds. Kultury Roberta Piaskowskiego, usłyszała w Kanadzie wiele słów uznania i podziękowań. Nasz ponowny mandat w Radzie Dyrektorów OWHC jest najlepszym dowodem na silną pozycję Krakowa w tej organizacji. Konkretne rozwiązania w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa, które w ramach nowej formuły Kongresu, prezentowane były przez prezydentów miast członkowskich organizacji, a nie – jak do tej pory – przez ekspertów, będą bardzo pomocne w działaniach realizowanych przez miasta historyczne.

Zaangażowanie w działalność OWHC to zobowiązanie na przyszłość i wola organizacji konkretnych, międzynarodowych i lokalnych projektów. Wierzymy, że solidarność wokół dziedzictwa łączy, wzbogaca i rozwija wszystkie pokolenia. Dziękujemy członkom OWHC za docenienie zaangażowania i działań Krakowa w tej dziedzinie, a także za wymierny dowód zaufania w postaci wyboru do Rady Dyrektorów. Jesteśmy przekonani, że przez te kolejne cztery lata, wspólnie z  pozostałymi członkami Rady - czyli Brugią, Luksemburgiem, Colonią de Sacramento, Tunisem, Quebec, Evorą i Wiedniem - będziemy nadal prezentować ważny głos w debacie o międzynarodowym dziedzictwie.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-09-08
Data aktualizacji: 2022-10-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź