Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowy konkurs na produkcję filmową!

Międzynarodowy konkurs na produkcję filmową: „NOWY POCZĄTEK. NOWA WIZJA. NOWE MIASTO” to zabawa dla młodych krakowian w wieku 14-21 lat! Czas pandemii koronawirusa jest dobrą okazją do refleksji nad własnym miastem. Czy spacerując po pustym Rynku Głównym, czy opustoszałą Drogą Królewską jest nam smutno, czy też raczej czujemy ulgę, że nie zadeptują ich tłumy turystów?

 

Fot. Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC)

Ten czas z pewnością skłonił nas do różnych przemyśleń – nie tylko nad  kruchością naszej codzienności, ale i świata, tego materialnego, lokalnego, który nas otacza. Czy widzimy w tej sytuacji szansę na zmianę na dobre? Weźmy komórkę, kamerę czy tablet i idźmy „w miasto”,  żeby podzielić się tymi przemyśleniami w kontekście naszego Krakowa - miasta światowego dziedzictwa. Czy jest dla niego nowa wizja? Jaki po lockdownach czeka nas nowy początek? I jak pokazać światu nasze stare – nowe miasto? Konkurs potrwa 3 miesiące – to niemało, ale nie zostawiajcie pracy na ostatnią chwilę.

Poza filmowym okiem, potrzebna będzie i twórcza refleksja nad obecną sytuacją naszego miasta. Według Światowej Organizacji Turystyki, lockdown na całym świecie doprowadził do 98% spadku liczby międzynarodowych turystów w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2019. Miało to bezpośrednie konsekwencje dla naszych historycznych miast, całkowicie opuszczonych przez odwiedzających. O tym właśnie, jakie są skutki pandemii dla Krakowa, jakie lekcje można wyciągnąć z tego kryzysu, jaką macie wizję przyszłości swojego miasta ma być Wasz film. Pamiętajcie, by nadać mu własny tytuł! Jeśli film będzie zawierał podpisy lub dialogi – wskazane byłyby w języku polskim i angielskim – z uwagi na międzynarodowe perspektywy dystrybucji.

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła 6. edycję konkursu na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Jest on organizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Konkurs jest organizowany w dwóch etapach: lokalnym i międzynarodowym. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa – Biuro Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta, a międzynarodowego - Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa. 

Co trzeba zrobić?

  • nakręć – samemu lub z grupą przyjaciół - 5-minutowy filmik o Krakowie na powyżej wskazany temat
  • do 17 maja 2021 roku dostarcz go do Urzędu Miasta Krakowa
  • zgłoszone filmy zostaną zamieszczone na YouTube i na miejskich portalach
  • wygraj nagrodę Prezydenta Krakowa i międzynarodową sławę!

Zwycięzcy etapu lokalnego w każdej kategorii wiekowej, otrzymają nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Krakowa, a ich filmy – zgłoszone przez Urząd Miasta Krakowa - będą walczyć w konkursie międzynarodowym reprezentując nasze piękne miasto.

W etapie międzynarodowym konkursu, którego organizatorem jest OWHC, przewidziano  2 nagrody główne: 1500 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 3000 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom 16. Światowego Kongresu, który odbędzie się w Quebecu we wrześniu 2021 roku, a ich autorzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie.

Załącznik do regulaminu - Informacja administratora o przetwarzaniu danych osobowych.

W razie pytań dotyczących pomysłów na film, jego treści oraz udziału w konkursie prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511 (w godz. 8:00-16:00).

PODEJMIJ WYZWANIE – DOBRA ZABAWA I SATYSFAKCJA GWARANTOWANA!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-02-17
Data aktualizacji: 2021-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat