Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Kocham Icherisheher”!

Administracja Państwowego Obwodu Historyczno-Architektonicznego „Icherisheher” (Azerbejdżan) i Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OHWC) zapraszają profesjonalnych i nieprofesjonalnych fotografów z całego świata do udziału w konkursie fotograficznym! Zdjęcia na konkurs można nadsyłać do 31 lipca.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Kocham Icherisheher”!
Fot. materiały organizatora

Tematem konkursu fotograficznego jest codzienne życie w mieście światowego dziedzictwa, ze szczególnym uwzględnieniem Icherisheher – historycznego murowanego Miasta Wewnętrznego Baku,  od 2000 roku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Fotografowie chcący wziąć udział w konkursie muszą przesłać co najmniej jedną wysokiej jakości fotografię inspirowaną dowolnym z obiektów lub zabytków światowego dziedzictwa UNESCO wraz z podpisem i krótkim opisem. W oparciu o przesłane prace wybrani fotografowie zostaną zaproszeni do Baku, aby sfotografować i zilustrować inspirację codziennego życia w Starym Mieście Icherisheher. Wszystkie koszty tej podróży pokryje Administracja Obwodu Icherisheher. Zdjęcia fotografów spopularyzują zabytki Baku oraz będą promować azerbejdżańską kulturę, a także mają pokazać nową wizję i inne perspektywy spojrzenia na tę starożytną fortecę i codzienne życie globalnej społeczności.


UWAGA: Jako nazwę obrazu należy podać podpis, a jego krótki opis powinien zostać dołączony do treści wiadomości obok nazwy obrazu (może to być nazwa zabytku / miejsca światowego dziedzictwa itp.).
Przykład: Old_tree.jpg; Opis: Jest to najstarsze drzewo, które rośnie w Dolinie Katmandu od dziesięcioleci.

Zdjęcia mogą być zrobione w następujących trzech kategoriach:

Kolorowe zdjęcia (cyfrowe lub wydruki) - maksymalnie 5 zdjęć

Fotografie czarno-białe (cyfrowe lub wydruki) - maksymalnie 5 zdjęć

Historia (kolorowa lub czarna, cyfrowa lub wydruki) - seria zdjęć do 10 obrazów.

Każdy uczestnik może przesłać do 5 zdjęć w każdej kategorii.
Dla zwycięzców w każdej kategorii przewidziane są następujące nagrody:

I nagroda - 2500 USD
II nagroda - 1 500 USD
Specjalne wyróżnienia - 500 USD

Zgłoszenia powinny zawierać zdjęcia w wielkości maksymalnie 700 pikseli. Na późniejszym etapie konkursu uczestnicy zostaną poproszeni o przesłanie obrazów w pełnej rozdzielczości.

Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2018 r. Aby wziąć udział w konkursie, wyślij swoje zdjęcia do 31 lipca na adres mailowy: contest@icherisheher.gov.az z dopiskiem „I Cherish Icherisheher”. Swoje prace prześlij też koniecznie do wiadomości naszej redakcji: krakow.swiat@um.krakow.pl. Wszystkie zdjęcia zgłoszone przez krakowian do konkursu opublikujemy na naszym portalu!

Więcej informacji TUTAJ

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie