Nankin

Wizyta studyjna delegacji z Nankinu

We wtorek, 24 września 2019 r. specjaliści z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie spotkali się z delegacją z chińskiej prowincji Jiangsu, aby wymienić się doświadczeniami w zakresie ochrony zabytków.

Kraków wzorem dla chińskiego Nankinu ubiegającego się o tytuł Miasta Literatury UNESCO

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r., w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego z gośćmi z chińskiego miasta Nankin. W skład delegacji wchodzili menedżerowie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Kultury, Biura Informacji  Miasta Nankin i miejskich firm do spraw inwestycji kulturalnych oraz publikacji promocyjnych, a także przedstawiciele Centrum Literatury w Nankinie.

Goście z zaprzyjaźnionego Nankinu w Krakowie

W środę, 14 czerwca 2017 r., Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z delegacją miasta Nankin na czele z Wiceprezydentem Chen Yong na czele. Na prośbę gości spotkanie zostało poświęcone takim tematom, jak: inwestycyjny klimat Krakowa, działania w ramach programu Miasto Literatury UNESCO oraz możliwości współpracy między miastami, szczególnie w zakresie sportu.

Delegacja z zaprzyjaźnionego Nankinu w Urzędzie Miasta Krakowa

23 lipca gościła w naszym mieście oficjalna delegacja Nankinu, z którym Kraków podpisał w 2009 r. list intencyjny o współpracy partnerskiej.

Chińscy audytorzy szkolili się w Krakowie

W środę, 1 lipca, Urząd Miasta Krakowa odwiedziła delegacja z Biura Audytu Miasta Nankin. W spotkaniu studyjnym z delegacją zorganizowanym w ramach wymiany doświadczeń Krakowa i Nankinu wzięli udział przedstawiciele Zespołu Audytu Wewnętrznego UMK.

Miasto dla Pielgrzyma: Nidarosdomen w Trondheim

O tym, że Kraków nie jedno ma imię doskonale wiedzą mieszkańcy naszego miasta i tłumnie odwiedzający je turyści. „Coś dla siebie" znajdzie tutaj miłośnik zabytków i pielgrzym, meloman, mól książkowy, kibic, student, smakosz, ale też ekolog, czy przedstawiciel – wymagającej wszakże! – dziatwy. Czy wam też zdarza się podczas zagranicznych wojaży wcielać w którąś ze wspomnianych ról? Jeśli tak, to nasz  tematyczny przewodnik po miastach partnerskich Krakowa jest właśnie dla was!

Chiny – Państwo Środka

Państwo Środka to przede wszystkim kultura licząca sobie kilka tysięcy lat. Kultura o wiele starsza, niż europejska i niejednokrotnie ją przewyższająca. Jej wytwory - Mur Chiński, wspaniałe buddyjskie klasztory, pałace kolejnych cesarzy, ale także papier, drukarnie, proch strzelniczy czy kompas – to tylko jeden z licznych atutów tego kraju. Jednym z największych z pewnością są ludzie.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie