Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Media zagraniczne

Dziecko rysujące plan lekcji

„Forbes” pisze o zaangażowaniu krakowskich szkół

2022-09-11

Pomoc edukacyjna, którą miasto Kraków wraz z UNICEF-em oferują dzieciom i młodzieży z Ukrainy, przyciąga uwagę zagranicznych mediów. Amerykański „Forbes” podkreśla, że krakowskie szkoły stanęły na wysokości zadania – nie tylko ciepło przyjęły młodych uchodźców, ale też wiedzą, jak stworzyć im odpowiednie warunki do nauki i pomóc odbudować poczucie bezpieczeństwa.

Uzoł i Mańko u Prezydenta Miasta Krakowa

Uzoł i Mańko u Prezydenta. Wyjątkowy prezent od ukraińskich blogerów

2022-08-19

Maksym Uzoł i Ola Mańko – to jedna z najbardziej popularnych par w ukraińskiej blogosferze. Kolejny wakacyjny odcinek swojego podróżniczego video-bloga postanowili oni poświecić urokom Krakowa i jego okolic. W piątek, 19 sierpnia, dziennikarze złożyli wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, aby podziękować mu za wspieranie Ukraińców i podarować wyjątkowy prezent.

Turyści na ul. Grodzkiej

„The Guardian” zachęca do odwiedzenia Krakowa

2022-07-13

Kraków to jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie.

słynni trzej dziennikarze brytyjskiego programu telewizyjnego The Grand Tour z wizytą w Krakowie na ulicy Floriańskiej

Ekipa „The Grand Tour” w Krakowie

2022-06-27

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili Kraków. Ekipa słynnych dziennikarzy kręci w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego show „The Grand Tour”.

Nowa Huta zabytkowe socrealistyczne centrum z lotu ptaka

BBC zachwycone zmianami Nowej Huty

2022-01-18

Fenomen Nowej Huty, której popularność sukcesywnie wzrasta zarówno wśród krakowian, jak i odwiedzających nasze miasto turystów, zwróciła uwagę dziennikarzy BBC. W  artykule „Nowa Huta: The city that went from communism to capitalism” Luka Jukic zachęca do odwiedzenia krakowskiej dzielnicy, która przeszła ewolucję od komunistycznej utopii do współczesnej atrakcji turystycznej.

„The Guardian” wymienia Kraków w gronie miast sprzyjających rowerzystom

2021-03-10

Brytyjski dziennik i portal internetowy opisał działania europejskich miast w zakresie mobilności rowerowej w czasie pandemii koronawirusa. W gronie takich metropolii jak Londyn, Bruksela, Barcelona, Mediolan, Lizbona czy Paryż znalazł się również Kraków. Miasto zostało wymienione w kontekście działań zwiększających udział ruchu rowerowego w minionym roku i planu rozbudowy sieci ścieżek po ustaniu pandemii.

CURT MAGAZINE: nowy nadburmistrz Norymbergi chwali otwarty Kraków

2020-08-14

13 sierpnia 2020 r. w wydawanym w Norymberdze magazynie kulturalnym „CURT” ukazał się wywiad z nowym nadburmistrzem tej metropolii. Marcus König wypowiada się tam m.in. na temat aktualnego w Niemczech tematu zrywania kontaktów partnerskich z polskimi gminami, które zadeklarowały się jako tzw. „strefy wolne od LGBT”. W kontekście walki z dyskryminacją społeczności LGBT nadburmistrz König parokrotnie powołuje się na pozytywny przykład Krakowa, jako miasta otwartego i tolerancyjnego. Mówi także o ostatnich wydarzeniach w Polsce i wystosowanym przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego apelu do społeczności LGBT.

Kraków w międzynarodowym gronie „miast przyszłości”

2020-06-16

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie najbardziej zaawansowanych technologicznie „miast przyszłości”. Międzynarodowy ranking „Top 25 Tech Cities of the Future 2020/2021” opracowany został przez prestiżowy fDi Magazine.

New Statesman o walce miast z koronawirusem

2020-04-17

W wydaniu internetowym brytyjskiego tygodnika New Statesman ukazał się tekst Courtney Fingar na temat wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę na szczeblu lokalnym oraz działań europejskich miast w obliczu kryzysu. Dla tygodnika wypowiedział się m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków coraz popularniejszy!

2020-02-28

Nasze miasto znalazło się w opublikowanym  przez globalny serwis turystyczny TripAdvisor i opartym na opiniach podróżnych, rankingu światowych destynacji turystycznych, których popularność  wzrasta (Trending Destinations). 

Znajdź