Kraków na Targach Convene w Wilnie

W dniach 8 i 9 lutego 2017 r. odbyła się 5. jubileuszowa edycja targów Covene w Wilnie. Obecnie jest to jedno z największych wydarzeń branży MICE w Europie. Jest to okazja do zapoznania się z organizatorami spotkań przybyłymi z różnych państw, w szczególności leżących w basenie Morza Bałtyckiego oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Kraków na Targach Convene w Wilnie
Fot. thinkmice.pl

W dwudniowym wydarzeniu, które ma miejsce w LITEXPO (Litewskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe) w tym roku wzięło udział blisko 100 wystawców oraz ponad 170 organizatorów spotkań z całej Europy. Oprócz Convention Bureau z Krakowa w Wilnie reprezentowali Polskę przedstawiciele Warszawy, Katowic, Poznania, Lublina i Gdańska. Inne państwa, które uczestniczyły w targach to Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Węgry i Słowacja.

Podczas Convene 2017 zainteresowanie naszym miastem było bardzo duże, o czym  świadczy liczba przeprowadzonych rozmów. Rozmówcy przybyli praktycznie ze wszystkich kontynentów: były osoby z Indii, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Rosji, Chin a także z Europy – w tym z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Francji, Portugalii, Szwajcarii, Finlandii, Belgii, Holandii, Austrii czy Izraela. Uczestnikami rozmów byli również przedstawiciele stowarzyszeń międzynarodowych organizujących kongresy dla 1000 i więcej uczestników, np. European Society for Hemapheresis, Federation of European and International Associations Established in Belgium (ASBL), International Council for Physical Activity and Fitness Research, czy międzynarodowych firm PCO np. Kenes International, Global Century Science Group.

Zadawane pytania dotyczyły głównie bazy konferencyjnej i hotelowej, w szczególności oferty hoteli kategorii 5 i 4 gwiazdkowych, a także droższych hoteli butikowych,  bezpośrednich połączeń lotniczych do Krakowa czy najważniejszych atrakcji miasta. Wielu rozmówców pytało o zakres współpracy podejmowanej przez Convention Bureau oraz rodzaj oferowanego przez Miasto wsparcia. Informacja o statusie Convention będącym w Krakowie instytucją publiczną, spotykała się z dużą akceptacją, jako gwarancja bezstronnego i rzetelnego podejścia do klienta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY