Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków tradycyjnie promował się w Helsinkach

Kraków jest dobrze rozpoznawalny przez Finów. Wielu z nich odwiedziło nasze miasto kilkakrotnie i planuje kolejne przyjazdy. Z pewnością przysłużyła się temu konsekwentna promocja Krakowa na Międzynarodowych Targach Turystycznych MATKA. Także w tym roku nasze miasto prezentowało się podczas tego ważnego dla Skandynawów wydarzenia, które odbyło się w Helsinkach od 19 do 22 stycznia.

Fot. Kraków Otwarty na Świat
Kraków Otwarty na Świat

Międzynarodowe Targi Turystyczne MATKA (Nordic Travel Fair) to największe tego typu przedsięwzięcie promujące turystykę na rynku skandynawskim. Historia targów w Helsinkach sięga 100 lat. MATKA to wydarzenie nierozerwalnie związane z kalendarzem cyklicznym tego miasta, co roku gorąco oczekiwane i szeroko promowane. Liczba odwiedzających targi w tym roku osiągnęła ponad 71 tysięcy! Gościem specjalnym tegorocznej edycji Nordic Travel Fair, podczas których prezentowało się 930 wystawców z 89 krajów, była Turcja.

Organizatorem polskiego stoiska był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie. W targach uczestniczyły trzy województwa: Pomorskie, Podlaskie i Małopolskie. Jak zawsze w tych ważnych dla Skandynawów targach wziął udział Kraków. Nie zabrakło też biur zajmujących się turystyką wyjazdową (Finlandia) i przyjazdową - z Krakowa w tym roku biuro SeeKrakow.

Pierwszy dzień Targów – 19 stycznia - przeznaczony był dla przedstawicieli branży turystycznej. Gośćmi naszego stoiska byli przedstawiciele Ambasady RP w Helsinkach. Była to także okazja do spotkania z dziennikarzami, gdyż Polska objęła właśnie przywództwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4). Pozostałe dni – do 22 stycznia - były dedykowane mieszkańcom Finlandii i innym gościom. Finowie zachwycają się krakowską gościnnością, zabytkami i dobrą kuchnią. Materiały promocyjne Krakowa cieszyły się dużym powodzeniem i rozeszły się błyskawicznie.

pokaż metkę
Autor: ANDRZEJ CZAPLIŃSKI
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat