Kraków tradycyjnie promował się w Helsinkach

Kraków jest dobrze rozpoznawalny przez Finów. Wielu z nich odwiedziło nasze miasto kilkakrotnie i planuje kolejne przyjazdy. Z pewnością przysłużyła się temu konsekwentna promocja Krakowa na Międzynarodowych Targach Turystycznych MATKA. Także w tym roku nasze miasto prezentowało się podczas tego ważnego dla Skandynawów wydarzenia, które odbyło się w Helsinkach od 19 do 22 stycznia.

Kraków tradycyjnie promował się w Helsinkach
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Międzynarodowe Targi Turystyczne MATKA (Nordic Travel Fair) to największe tego typu przedsięwzięcie promujące turystykę na rynku skandynawskim. Historia targów w Helsinkach sięga 100 lat. MATKA to wydarzenie nierozerwalnie związane z kalendarzem cyklicznym tego miasta, co roku gorąco oczekiwane i szeroko promowane. Liczba odwiedzających targi w tym roku osiągnęła ponad 71 tysięcy! Gościem specjalnym tegorocznej edycji Nordic Travel Fair, podczas których prezentowało się 930 wystawców z 89 krajów, była Turcja.

Organizatorem polskiego stoiska był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie. W targach uczestniczyły trzy województwa: Pomorskie, Podlaskie i Małopolskie. Jak zawsze w tych ważnych dla Skandynawów targach wziął udział Kraków. Nie zabrakło też biur zajmujących się turystyką wyjazdową (Finlandia) i przyjazdową - z Krakowa w tym roku biuro SeeKrakow.

Pierwszy dzień Targów – 19 stycznia - przeznaczony był dla przedstawicieli branży turystycznej. Gośćmi naszego stoiska byli przedstawiciele Ambasady RP w Helsinkach. Była to także okazja do spotkania z dziennikarzami, gdyż Polska objęła właśnie przywództwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4). Pozostałe dni – do 22 stycznia - były dedykowane mieszkańcom Finlandii i innym gościom. Finowie zachwycają się krakowską gościnnością, zabytkami i dobrą kuchnią. Materiały promocyjne Krakowa cieszyły się dużym powodzeniem i rozeszły się błyskawicznie.

pokaż metkę
Autor: ANDRZEJ CZAPLIŃSKI
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY