Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Dzień Polski na Górnym Rynku w Ołomuńcu

Kraków zasmoczył Ołomuniec

2022-09-19

W dniach 16-17 września w zaprzyjaźnionym z Krakowem czeskim Ołomuńcu odbyło się wydarzenie promocyjne pod hasłem „Dzień Polski” będące kulminacją „Sezonu Polskiego w Ołomuńcu”, organizowanego przez władze miasta, Instytut Polski w Pradze oraz Konsulat Generalny RP w Ostrawie przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Urzędem Miasta Krakowa. W sercu starego miasta, na malowniczym Górnym Rynku odbyła się dwudniowa prezentacja turystyczna, w której udział wzięły: Łódź, Nysa, Opole i Wrocław oraz Kraków.

List intencyjny w sprawie Igrzysk Europejskich podpisany

2019-10-03

W środę, 2 października 2019 r., został podpisany list intencyjny w sprawie rozpoczęcia działań związanych z organizacją III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Kraków i Małopolska będą gospodarzami tej wyjątkowej sportowej imprezy.

Festiwal Conrada wśród pięciu najlepszych festiwali w Europie!

2019-09-27

26 września 2019 r. w Brukseli odbyła się uroczysta gala Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, organizacji przyznającej wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych i kreatywnych wydarzeń współfinansowanych przez Unię Europejską. Odbywający się w Krakowie Festiwal Conrada jako jeden z pięciu festiwali został uhonorowany Nagrodą EFFE na lata 2019-2020. To kolejne, po nagrodach Writers Academy Penguin Random House i Londyńskich Targów Książki, wyróżnienie dla festiwalu na międzynarodowej arenie.

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

2019-09-19

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

Kraków gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej

2019-06-18

Po zakończonej sukcesem organizacji Kongresu OWHC, Kraków po raz kolejny został wyróżniony przez społeczność międzynarodową. 17 czerwca 2019 r., podczas obrad Światowej Federacji Luterańskiej w Genewie, nasze miasto zostało wybrane na gospodarza Zgromadzenia Ogólnego Federacji w 2023 r.

„Dziedzictwo to my!”, czyli kongres OWHC

2019-06-04

Warsztaty dla prezydentów miast z całego świata, warsztaty tematyczne, sesje plenarne, posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego OWHC oraz wybory miasta-gospodarza kolejnego kongresu i członków Rady Dyrektorów – to najważniejsze punkty 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który w dniach 2-5 czerwca odbył się w Krakowie. Wzięło w nim udział ponad 400 delegatów z pięciu kontynentów!

Prezentacja Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w Madrycie

2019-05-17

We wtorek, 21 maja w ambasadzie RP w Madrycie została zorganizowana uroczysta gala uświetniająca rocznicę Święta Narodowego Trzeciego Maja. Do udziału w uroczystościach zostało zaproszone Miasto Kraków, będące w roku 2019 Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

Znajdź