Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Światowy Dzień Turystyki

W 1979 r., decyzją Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), uchwalono Światowy Dzień Turystyki. Święto to obchodzimy corocznie 27 września.

Fot. freepic.com
freepic.com

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości roli, jaką turystyka odgrywa w lokalnych i światowej społeczności. Jak wpływa ona na uznawane przez nas wartości, a także na życie kulturalne, społeczne, polityczne czy ekonomiczne mieszkańców różnych krajów i regionów.

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu państw to właśnie turystyka jest głównym motorem rozwoju gospodarczego i pozytywnych zmian. Z kolei z perspektywy ich obywateli – podróżowanie stało się nie tylko nieodłącznym atrybutem niektórych aktywności zawodowych czy modnym sposobem na wypoczynek, ale wręcz współczesnym modus vivendi – sposobem na życie.

To właśnie dlatego turystyka jest branżą, która została najbardziej dotknięta przez pandemię COVID-19. Liczne restrykcje czy wręcz zakazy podróżowania nie tylko pokrzyżowały nasze prywatne plany, ale przede wszystkim będą miały negatywny wpływ na lokalną gospodarkę miast i regionów, które – jak Kraków – należą do czołówki europejskich i światowych destynacji turystycznych.

Pamiętając, że turystyka kształci, rozwija i wzbogaca, jak wiele światowych metropolii Kraków stawia obecnie na rozwój jej lokalnej odsłony. Czekając zatem na pokonanie pandemii – doceń znaczenie turystyki i Bądź turystą w swoim mieście!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat