Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta delegacji z Frankfurtu nad Menem

W dniu 13 września 2022 roku odbyło się spotkanie 13 przedstawicieli miasta Frankfurtu w Krakowie pod przewodnictwem Elke Voitl – Członkini Zarządu Miasta Frankfurt nad Menem ds. Społecznych, Młodzieży, Rodziny i Seniorów z Zastępcą Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej Andrzejem Kuligiem. Podczas spotkania poruszono kwestie godnego starzenia się oraz wyzwań obu miast w kontekście ukraińskiego kryzysu uchodźczego.

Spotkanie z delegacją z Frankfurtu 13.09.2022
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Spotkanie zainaugurowało wizytę studyjną gości z Frankfurtu, która potrwa do 16 września. W trakcie pobytu w Krakowie, przedstawiciele obu urzędów oraz organizacji pozarządowych będą rozmawiać na temat zapewnienia odpowiednich warunków godnego starzenia oraz roli władz publicznych w tym zakresie. Goście zwiedzą  m.in.: Klub Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej dla osób ze spektrum autyzmu, Dom Pomocy Społecznej Nowa Huta (os. Sportowe 8) oraz Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej (os. Szkolne 20).    

Wizyta przedstawicieli delegacji z Frankfurtu jest elementem prowadzonej przez oba miasta ponad 20 - letniej współpracy w dziedzinie pomocy społecznej, której założenia ujęto w Porozumieniu pomiędzy Stołecznym Królewskim Miastem Kraków i Miastem Frankfurt nad Menem w dniu 19 kwietna 2001 r.

Głównym celem jest budowanie i rozwijanie współpracy w dziedzinie pomocy społecznej oraz podnoszenie poziomu usług i usprawnienie działań instytucji pomocy społecznej. Od początku trwania współpracy przedstawiciele urzędów, instytucji i organizacji pozarządowych zaangażowanych w politykę społeczną obu miast spotykali się blisko 40 razy, aby wymieniać się doświadczeniami, uczyć się od siebie i wprowadzać nowe rozwiązania. We wspólnych konferencjach, spotkaniach, warsztatach, praktykach brali udział również pracownicy wyższych uczelni, studenci oraz seniorzy z obu miast partnerskich.

Współpraca między Krakowem i Frankfurtem nad Menem w zakresie pomocy społecznej stała się trwałym elementem wzajemnych kontaktów miast. W trakcie wieloletnich kontaktów dotyczących obszaru spraw socjalnych nawiązany został konstruktywny dialog na temat struktury usług społecznych i zróżnicowanych form pomocy. Intensywna wymiana doświadczeń owocuje bieżącym doskonaleniem pracy krakowskiego systemu pomocy społecznej. Wspólne spotkania odbywają się naprzemiennie w odstępach rocznych we Frankfurcie nad Menem i w Krakowie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-09-14
Data aktualizacji: 2022-09-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź