Goście z zaprzyjaźnionego Nankinu w Krakowie

W środę, 14 czerwca 2017 r., Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z delegacją miasta Nankin na czele z Wiceprezydentem Chen Yong na czele. Na prośbę gości spotkanie zostało poświęcone takim tematom, jak: inwestycyjny klimat Krakowa, działania w ramach programu Miasto Literatury UNESCO oraz możliwości współpracy między miastami, szczególnie w zakresie sportu.

Goście z zaprzyjaźnionego Nankinu w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Kraków pomaga Nankinowi w staraniach o uzyskanie tytułu Miasta Literatury UNESCO. Z kolei temat sportu połączył już miasta w czasie organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankinie w 2014 r. Przedstawiciel Krakowa uczestniczył wówczas w spotkaniu konsultantów młodzieżowych z zaproszonych miast. Każdego roku do Krakowa przyjeżdżają też delegacje nankińskich przedsiębiorców, którzy nawiązują tutaj kontakty biznesowe.  

Spotkanie z udziałem przedstawicieli Krakowa odpowiedzialnych za sprawy sportu, projektów literackich i inwestycji  przebiegło w przyjacielskiej atmosferze i potwierdziło nie tylko wzajemną sympatię obydwu miast i ich władz, ale i istnienie wielu możliwych płaszczyzn współpracy partnerskiej.  

pokaż metkę
Autor: AGATA MIERZYŃSKA
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie